27.06.2024

DYPLOMY ROZDANE!

Zakończyliśmy 16 rok działania Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB

"... TO CO MAM...to RADOŚĆ najpiękniejszych lat... to SERCE, które na wszystko jeszcze stać... to MŁODOŚĆ, której nie potrafię kryć... to WIARA, że naprawdę UMIEM ŻYĆ..."

/Anna Jantar/

Te piękne słowa piosenki Anny Jantar towarzyszyły słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej podczas uroczystości Zakończenia Roku Akademickiego 2023/2024, która odbyła się 25 czerwca 2024 r. w Akademii WSB.

W imieniu JM Rektor Akademii WSB prof. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz galę otworzyła dr Sabina Ratajczak - Prorektor ds Rozwoju Akademii WSB, która przywitała wszystkich słuchaczy UTW AWSB oraz zaproszonych gości:

• Pana Rafała Adamczyka - Członka Zarządu Województwa Śląskiego,
  • Panią Bożenę Borowiec - Zastępcę Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza,
  • Pana Krzysztofa Paska - Dyrektora Biura Poselskiego Poseł RP Barbary Dolniak,
  • Pana Arkadiusza Rybaka - Dyrektora Muzeum Miejskiego Sztygarka,
  • Panią Iwonę Kiernożycką - Prezes Stowarzyszenia "Razem w Przyszłość"

Podsumowania mijającego roku 2023/2024 dokonała Agnieszka Dubiel - Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Akademii WSB, który określiła w takich liczbach:

• 450 słuchaczy
  • 49 interdyscyplinarnych warsztatów
  • 22 interdyscyplinarne warsztaty
  • 23 wycieczki oraz wiele, wiele spacerów i rajdów po Jurze Krakowsko - Częstochowskiej
  • 8 Clubów i Kół, których Liderami są słuchacze UTW AWSB, w tym: Klub Brydżowy „Karo”, Muzyczne Spotkania Karaoke „Śpiewająco przez życie ze Zbyszkiem”, Koło Przyjaciół Gór „Idę w góry, kto idzie ze mną”, Koło rowerowe „Z rowerem na Ty”, Klub Rummikuba, Klub rękodzieła „Szydełko”, Klub malarski „Malujemy razem”, Piątkowe wyprawy nordic walking „Z kijami po zdrowie”
  • 3 projekty - Międzypokoleniowa Akademia Nauki, Seniorzy w Sieci oraz Międzynarodowy Projekt - SHORE - Mission Ocean
  • RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ - Współpraca z licznymi partnerami: Miasto Dąbrowa Górnicza, Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Pałac Kultury Seniora, Stowarzyszenie "Razem w Przyszłość", Miejskie Muzeum "Sztygarka"; Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "Ę" w Warszawie, Stowarzyszenie Muzadei, Stowarzyszenie Civitas, Stowarzyszenie Aktywności Społecznej "Dąbrowiacy".

Niewątpliwie sukcecem Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB jest bardzo duże zaangażowanie w krację i realizację programu Uniwersytetu Trzeciego Wieku - stąd podczas uroczystości nie zabrakło licznych podziękowań. Z tego miejsca jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM SŁUCHACZOM UTW AKADEMII WSB!

Uroczystość uświetniły piękne występy słuchaczy UTW Akademii WSB oraz Pałacu Kultury Seniora - śpiewający na codzień w Klubie Karaoke UTW AWSB - Pani Ireny Grobelny, duetu - Lidii Myczkowskiej i Eweliny Kozioł oraz Zbigniewa Nabiałka, a na Grand Finale niezwykły koncert "Letnie oczarowanie" dał Piotr Solorz. Artyści, którym dziękujemy za te chwile radości - otrzymali od obecnych owacje na stojąco!

Wszyscy słuchacze, którym GRATULUJEMY - otrzymali pamiątkowe dyplomy Zakończenia Roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB oraz zaproszenie do udziału w Letniej Akademii Seniora Akademii WSB, która ropzoczyna się już w lipcu i potrwa, aż do Inauguracji Nowego Roku Akademickiego 2024/2025 - tj. 15 października 2024 r.

DOŁĄCZ DO NAS!

I ciesz się aktywnym życiem słuchacza UTW AWSB.

Trwa rekrutacja na nowy rok akademicki 2024/2025! Zapisz się do 30.06. i skorzystaj z bonifikaty 50 zł.

ZAPRASZAMY!

www.wsb.edu.pl/utw