01.07.2019

Gala X-lecia UTW Akademii WSB w Czeladzi

28 czerwca 2019 r. w czeladzkiej Kopalni Kultury odbyła się Gala z okazji X-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB w Czeladzi. Uroczystość, podczas której dyplomy ukończenia kolejnego roku akademickiego odebrało ponad 360 seniorów stała się okazją do podsumowania minionej dekady.

Zaproszenia do udziału w wydarzeniu przyjęło wielu znamienitych gości m.in. Wicemarszałek Sejmu RP Barbara Dolniak , Prorektor ds. studenckich i współpracy z otoczeniem Akademii WSB dr Marcin Lis oraz gospodarz miasta Czeladź, Burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Uroczystość rozpoczęło wręczenie Burmistrzowi Miasta Czeladź Zbigniewowi Szaleńcowi statuetki „Lider Roku 2019” przyznanej przez Senat Akademii WSB na wniosek JM Rektor dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB za aktywność na rzecz integracji międzypokoleniowej i prowadzenie długofalowej polityki senioralnej.

Następnie listy gratulacyjne oraz wyróżnienia przekazano osobom animującym działania na rzecz seniorów w mieście Czeladź, które odebrali m.in.: Jolanta Ptaś – przewodnicząca Samorządu Studenckiego UTW w Czeladzi, Barbara Strzelecka – wieloletnia Przewodnicząca Rady Seniorów w Czeladzi, Bożena Podgórska – Dyrektor Biblioteki Miejskiej, Elżbieta Bazańska- Wolska – Koordynatorka UTW Akademii WSB w Czeladzi oraz Dominik Penar – Prodziekan ds. kształcenia ustawicznego Akademii WSB (pomysłodawca i współinicjator powołania UTW w Czeladzi).

W części artystycznej gali wystąpił czeladzki zespół tańca liniowego, chór Kopalni Kultury a największe przeboje muzyki rozrywkowej na saxofonie zaprezentował wykładowca Akademii WSB Solomon Kunle Omogbemi. Wszystkie osoby zainteresowane dołączeniem do Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB w Czeladzi zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej: www.wsb.edu.pl/utw