Jakość życia uwarunkowana niepełnosprawnością -Konferencja

8 grudnia Akademia WSB

Zapraszamy na konferencję w Akademii WSB : "JAKOŚĆ ŻYCIA uwarunkowana niepełnosprawnością"

Niepełnosprawność nie musi oznaczać rezygnacji! I właśnie 8 grudnia w Akademii WSB podczas II Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej będą podejmowane tematy - co można poprawić, uskutecznić czy wdrożyć, by osoby z niepełnosprawnością czuły się komfortowo wśród nas:

data: 8 grudnia 2023 r.
start: godz. 9.00
miejsce: Akademia WSB

Zapraszamy do zapoznania się z programem, można przyjść na wybrany przez Państwa panel.
Program:
SESJA PLENARNA
• mgr Sylwia Bartela: "STUDENT Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI w Akademii WSB" (Akademia WSB)
• dr n. prawnych Karolina Paluszek: "NIEPEŁNOSPRAWNY PRACOWNIK NA OTWARTYM RYNKU PRACY - STATUS QUO I POTRZEBA ZMIAN" (Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczny im. Jana Długosza w Częstochowie)
• mgr Ariel Fecyk, mgr Krzysztof Peda: "POPRAWA DOSTĘPNOŚCI OŚRODKÓW AKADEMICKICH („Twoje Nowe Możliwości ” Stowarzyszenie na Rzecz Równego Dostępu do Kształcenia)
• mgr inż. Jan Wroński: „Rola PFRON w osiąganiu samodzielności osób z niepełnosprawnościami”.
• dr Joanna Soworka-Wojniak: "SEKSUALNOŚĆ I KOBIECOŚĆ PO URAZIE RDZENIA KRĘGOWEGO - TEMAT TABU ?" (FAR)
• dr hab. prof. AWSB Anna Wilk: "PRAWO OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ DO ZAWARCIA MAŁŻEŃSTWA I OPIEKI NAD DZIEĆMI - UWAGI DE LEGE LATA I DE LEGE FERENDA"(Akademia WSB)
12.00 - 12.15 przerwa kawowa
12.15 - 14.15