Klub Pacjenta Akademii WSB

Relacja ze spotkania 15.02.2024 r.

EDUKACJA i profilaktyka ZDROWOTNA jest KLUCZEM
I dlatego już po raz piąty słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańcy Miasta Dąbrowa Górnicza spotkali się na KLUBIE PACJENTA w Akademii WSB, by wysłuchać wykładu na temat: "Zaburzeń rytmu serca"  który wygłosiła lek. Aleksandra Kolarczyk - Haczyk - American Heart of Poland. Słuchacze wysłuchali również wykładu pt. "Złap oddech - jak utrzymać układ oddechowy w dobrej formie - Pani mgr Magdaleny Madeckiej - Rakus - fizjoterapeuty Uzdrowiska Ustroń". Mogliśmy posłuchać o  Europejskiej Kartcie Ubezpieczenia Społecznego (EKUZ) w pigułce - Pani Małgorzaty Doros - Naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Profilaktyki Śląskiego OW Narodowy Fundusz Zdrowia.
Ponadto była okazja pomiaru ciśnienia krwi; analizy składu masy ciała, wykonania EKG i wielu bardzo ciekawych rozmów i konsultacji.

KLUB PACJENTA jest organizowany w Akademia WSB z inicjatywy Fundacja "Z sercem do Pacjenta" oraz American Heart of Poland pod Patronatem Honorowym Pana Marcina Bazylak - Prezydenta Dąbrowy Górniczej.

DOŁĄCZ DO NAS!
I ciesz się aktywnym życiem słuchacza UTW Akademii WSB