Klub Pacjenta w Akademii WSB

Za nami pierwsze spotkanie w Dąbrowie Górniczej

Za nami pierwszy KLUB PACJENTA w Dąbrowie Górniczej

7 lutego 2023 r. odbyło się pierwsze spotkanie KLUBU PACJENTA zorganizowane wspólnie z Fundacją "Z sercem do Pacjenta", American Heart of Poland oraz Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB. Spotkało się z bardzo dużym zaintersowaniem - na sali Akademii WSB obecnych było ponad 200 osób - słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także mieszkańców Dąbrowy Górniczej i miast sąsiednich.

Uczestników spotkania powitali Pani Bożena Borowiec - wiceprezydent Miasta Dąbrowy Górniczej oraz dr hab. Marcin Lis, prof. Akademii WSB - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem. Patronat honorowy nad spotkaniem sprawował Marcin Bazylak - Prezydent Dąbrowy Górniczej.

Pierwszy z wykładów poświęcony został miażdżycy. Informacje na temat tej choroby przekazywała dr n.med. Katarzyna Szymczyk - kardiolog Polsko-Amerykańskich Klinik Serca III Oddziału Kardiologii Inwazyjnej, Angiologii i Elektrokardiologii w Dąbrowie Górniczej, Grupy American Heart of Poland.

W agendzie spotkania nie mogło też zabraknąć cennych wskazówek na temat prawidłowego żywienia. Praktycznymi poradami w tym zakresie podzieliła się Alicja Widera, dietetyk Grupy American Heart of Poland, zachęcając do tego, by jeść kolorowo i wprowadzać do diety jak najwięcej warzyw i owoców.

Podsumowaniem spotkania był wykład Małgorzaty Doros, naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Profilaktyki Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Uczestnicy Klubu Pacjenta mogli za sprawą jej wykładu zapoznać się z wieloma praktycznymi i całkowicie bezpłatnymi narzędziami z zakresu profilaktyki zdrowia, jak np. portal Diety NFZ czy Akademia NFZ.

Tradycyjnie już na "klubowiczów" czekała także możliwość skorzystania z bezpłatnych badań oraz indywidualnych rozmów ze specjalistami z zakresu kardiologii i dietetyki. Swoje stoisko dla uczestników przygotował też Narodowy Fundusz Zdrowia

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za spotkanie! Na kolejne spotkanie Klubu Pacjenta w Dąbrowie Górniczej zapraszamy 18 maja 2023 r.

DOŁĄCZ do NAS i ciesz się aktywnym życiem słuchacza UTW Akademii WSB.
Trwa nabór na II semestr UTW AWSB!
www.wsb.edu.pl/utw   tel.32 295 93 93