Międzypokoleniowy Turniej Gry w Kręgle

27.04.2023 r.

Projekt - Międzypokoleniowa Akademia Dialogu aż się gotuje od działania!

• "Mały Obywatel" czyli warsztaty argumentowania, wystąpień publicznych oraz debat oksfordzkich w klasach 6-7 w czterech dąbrowskich Szkołach Podstawowych. Warsztaty dla nauczycieli o debatach oksfordzkich "Pokolenie Yold zdobywa świat" czyli warsztaty debatowania dla słuchaczy UTW Akademii WSB.
  • "RAZEM szybciej, wyżej, lepiej" czyli warsztaty Rummikuba i treningi boule i speedbala - a wszystko to równolegle w 8 Uniwersytetach Trzeciego Wieku Akademii WSB w Bieruniu, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Psarach, Rogoźniku, Siemoni, Tąpkowicach i Wojkowicach.

Wczoraj 27 kwietnia odbył się pierwszy Międzypokoleniowy Turniej Gry w Kręgle.
8 drużyn z 8 miejscowości Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska walczyło jak LWY o wspaniałą ZABAWĘ! Zwyciężyła współpraca, wzajemne uczenie się, przełamywanie barier i stereotypów - a najbardziej DIALOG MIĘDZYPOKOLENIOWY!

Projekt Międzypokoleniowa Akademia Dialogu realizowany jest przez Akademia WSB - a dofinansowany z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

A przed nami jeszcze:

• Warsztaty "Uczymy rzeczy, których się nie uczy" dla międzypokoleniowych duetów warsztaty szycia na maszynie oraz stolarskie
  • Dzień Współpracy Międzypokoleniowej - Finał spotkań Razem Szybciej, Wyżej, Lepiej 10.06.2023 r. w Fabryce Pełnej Życia
  • Turniej debat oksfordzkich wśród 8 UTW AWSB 12.06.2023 r. w Akademii WSB
  • Turniej debat oksfordzkich wśród 4 dąbrowskich SP 19.06.2023 r. w Akademii WSB
  • Finał 10.08.2023 r. Międzypokoleniowy Piknik Naukowy - Noc Spadających Gwiazd na Pogorii III w Dąbrowie Górniczej

Sporo pracy jeszcze przed nami, wyzwań i przygód projektowych, jednak kiedy widzi się takie obrazy jak dziś - mamy poczucie, że WSPÓŁPRACA MIĘDZYPOKOLENIOWA to trafiony kierunek!

DOŁĄCZ do NAS i ciesz się aktywnym życiem słuchacza UTW AWSB www.wsb.edu.pl/utw