Nowy Rok Akademicki 2023/2024 UTW Akademii WSB

Rok akademicki 2023/2024 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku Akademii WSB rozpoczęty!

W dniu 10 października 2023 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej uroczyście zainaugurował 16. rok swej działalności.

W imieniu JM Rektor Akademii WSB dr hab. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB obecnych gości i słuchaczy przywitał prof. dr hab. inż. Marek Sitarz. Razem z nami byli Posłowie na Sejm RP Pani Barbara Dolniak i Pan Waldemar Andzel, Senator RP Pani Beata Małecka-Libera, Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej - Pani Bożena Borowiec oraz Prezes Stowarzyszenia Razem w Przyszłość Pani Iwona Kiernożycka, Zastępca Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej - Pani dr Sabina Kwiecień i Dyrektor Muzeum Miejskiego Sztygarka  - Pan Arkadiusz Rybak.

Wykład inauguracyjny pt.: "Uczyć... jak to łatwo powiedzieć.." wygłosiła dr. hab. Eugenia Rostańska, prof. AWSB.

Podczas uroczystości był również czas, by podsumować mijający projekt wakacyjny - Letnią Akademię Seniora Akademii WSB - podziękować najbardziej zaangażowanym słuchaczom - Lidii Musiał, Zbigniewowi Łukasikowi, Mieczysławowi Płonce oraz Zbigniewowi Nabiałek, a także wręczyć podziękowania i gratulacje Józefowi Dąbrowskiemu i Stanisławowi Malikowi- słuchaczom, którzy zdobyli srebrny medal w Międzynarodwoej Olimpiadzie Sportowej UTW "Trzeci Wiek na Start". Dyrektor Centrum Kształćenia Ustawicznego Pani Agnieszka Dubiel nakreśliła również harmonogram pracy na kolejny rok. Każdy słuchacz otrzymał  program pracy. A na finał tego dnia odbyła się pierwsza w tym roku Potańcówka.

DOŁĄCZ do NAS! I ciesz się aktywnym życiem słuchacza UTW Akademii WSB! Do UTW Akademii WSB można dołączyć w każdym momencie.