" Położna " reż. Maria Stachurska

pokaz filmu, spotkanie z reżyserką filmu

Niezwykła historia "Położnej" i spotkanie z reżyserką filmu - Panią Marią Stachurską!

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej, która odbędzie się 8 maja 2023 r., o godz. 14:00, w Audytorium Maximum Akademii WSB.

Dokument przybliża historię Stanisławy Leszczyńskiej - Cioci Pani Marii, przedwojennej położnej, która po osadzeniu w obozie Auschwitz-Birkenau ratowała życie tysięcy nowonarodzonych dzieci. Film stanowi próbę odpowiedzi na pytanie o źródło siły osoby walczącej o godność człowieka w skrajnie nieludzkich okolicznościach.

Po zakończeniu seansu zapraszamy na spotkanie z reżyserką, które poprowadzi dr Edyta Nowak-Żółty, Prodziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Ze względów organizacyjnych - prosimy o zgłoszenie przybycia tel.32 2959393

DOŁĄCZ do NAS i ciesz się aktywnym życiem słuchacza UTW AWSB