"Nasza Akcja Maseczkowa" dostrzeżona i wyróżniona :)

Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach podsumowało rok 2020 konkursem "Barwy Wolontariatu Województwa Śląskiego", w którym postanowiło wyróżnić i podziękować osobom szczególnie zaangażowanym w pomoc innym.

I tak właśnie została dostrzeżona akcja Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Akademii WSB -"Szyjemy Maseczki dla Dąbrowy Górniczej".

Za tą inicjatywę Agnieszka Dubiel - Koordynator UTW AWSB - została nagrodzona III miejscem w kategorii "Koordynator Roku 2020", a także wyróżniono i podziękowano Słuchaczkom UTW działającym w Klubie Wolontariusza Akademii WSB.

W marcu i kwietniu, kiedy w Polsce wprowadzano stan pandemii, UTW  wraz ze Stowarzyszeniem Akademii WSB współnie podjęli akcję szycia maseczek dla szpitali, służb miejskich, a także Seniorów. Dzięki temu ponad 3000 maseczek w najbardziej właściwym momencie trafiło do mieszkańców Dąbrowy Górniczej!

Serdecznie dziękujemy grupie Słuchaczek UTW za włączenie się w akcję szycia, a szczególnie : Krystynie Sadkowskiej - Koziołek, Mariannie Sziedlarz, Krystynie Pawłowskiej, Annie Woźniak, Małgorzacie Różyckiej, Bogusławie Stępkowskiej, Barbarze Gajdzie i Krystynie Bargieła.

Razem dzielnie stawialiśmy czoło pierwszej fali pandemii!  D Z I Ę K U J E M Y!