Razem MĄDRZEJ, SZYBCIEJ I LEPIEJ

Dzień Współpracy Międzypokoleniowej 10.06.2023 r.

10 czerwca odbył się Dzień Współpracy Międzypokoleniowej i zawody sportowe, w których udział wzięło 8 międzypokoleniowych drużyn - dzieci i słuchacze Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB Akademii WSB z Bierunia, Bobrownik -Rogoźnika, Bobrownik -Siemoni, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Psar, Tąpkowic i Wojkowic.
Nie wystraszył nas deszcz, i na terenie Fabryka Pełna Życia - stworzone zostało prawdziwe sportowe miasteczko! Graliśmy w boule, speedball'a, kręgle fińskie, zawody rummikuba rozegrane zostały w Akademii WSB! Ponad 100 osób zawodników i kibiców genialnie się bawiło, walcząc o medale i puchary, nagrody!
Emocji co nie miara było do samego końca, by wyłonić drużynę zwycięską potrzebna była dogrywka - i tu najlepsze okazały się WOJKOWICE! Wielkie gratulacje!

• II miejsce - Tąpkowice
  • III miejsce - Czeladź
  • IV miejsce - Dąbrowa Górnicza
  • V miejsce - Bobrowniki-Siemonia
  • VI miejsce - Psary
  • VII miejsce - Bieruń

VIII miejsce - Bobrowniki-Rogoźnik
Dla wszystkich uczestników wielkie gratulacje!
Dzień Współpracy Międzypokoleniowej i zawody sportowe RAZEM mądrzej, szybciej, lepiej odbyły się w ramach projektu MIĘDZYPOKOLENIOWA AKADEMIA DIALOGU realizowanego przez Akademię WSB, a dofinansowanego z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Dodać należy, że Dzień Współpracy Międzypokoleniowej odbywał się także w partnerstwie z Festiwal Empatii, który tego dnia odbywał się w Dąbrowie Górniczej. Międzypokoleniowość - to przestrzeń - wartość, która uczy empatii, przełamuje bariery i obala stereotypy! Więc warto - by jak najwięcej wydarzeń odbywało się międzypokoleniowo! ...bo RAZEM mądrzej, szybciej, lepiej!

DOŁĄCZ do NAS! I ciesz się aktywnym życiem słuchacza UTW Akademii WSB! Trwa rekrutacja na kolejny rok akademicki 2023/2024, więc NIE WARTO siedzieć w domu! www.wsb.edu.pl/utw