Rok Akademicki 2021/2022 rozpoczęły już wszystkie UTW Akademii WSB

W tym tygodniu rozpczęcie roku świętowały UTW Wojkowice, Tąpkowice oraz Ogrodzieniec. Wszędzie panowała podniosła atmsfera - radości ze spotkania, z powrotu do bezpośredniej formy kontaktu oraz słychać było życzenia, by tak było już cały rok!

Inauguracje uświetnili swą obecnością włodarze miast i gmin - Burmistrz Miasta Wojkowice - Pan Tomasz Szczerba, a także Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec - Pani Anna Pilarczyk wraz z Panią Marią Milejską - Sekretarzem Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Władze Akademii WSB reprezentowali Dominik Penar - Prodziekan Akademii WSB oraz Agnieszka Dubiel - Koordynator Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB.

Pierwsze wykłady dotyczyły obszarów sztuki. W Tąpkowicach i Ogrodzieńcu o "Operetce i musicalu" opowiadał prof. Mirosław Kisiel, natomiast w Wojkowicach temat "Sztuka w czasie pandemii" przybliżyła historuk sztuki - Małgorzata Dusza.

Wszystkim słuchaczom w sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB w Bieruniu, Bobrownikach, Czeladzi, Dabrowie Górniczej, Ogrodzieńcu, Ożarowicach, Psarach i Wojkowicach - życzymy, ten rok był pełen zdrowia, radości, pasji i przyjaźni.