Rok akademicki 2021/2022 rozpoczęty!

Wyjątkowym gościem gali była prof. Mirosława Nowak - Dziemianowicz

Dnia 19 października 2021 r., w dniu Europejskiego Święta Seniora - Uniewrsytet Trzeciego Wieku Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej rozpoczął nowy rok akademicki 2021/2022.

Wraz z słuchaczami UTW na sali obecni byli goście - dr Marcin Lis - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem, Pani Bożena Borowiec - II Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza, Pan dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB, Pan Dominik Penar – Prodziekan Działu Kształcenia Ustawicznego AWSB, Pan Piotr Gondarczyk – Prezes Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Dąbrowiacy.

"Między natychmiastową przyjemnością a trajektorią cierpienia. Człowiek w matni znaczeń, zagrożeń i symboli" to temat bardzo ważnego i ciekawego wykładu, który wygłosiła prof. Mirosława Nowak - Dziemianowicz.

Spotkanie to było także okazją do wręczenia wyróżnień dla najbardziej aktywnych i zaangażowanych w życie UTW słuchaczy. Podziękowania zostały skierowane do:

- Lidii Musiał – za organizację Międzypokoleniowego Konkursu Fotograficznego Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB pt. „Cztery Pory Roku” oraz organizację wycieczek UTW, w tym Międzyuniwersyteckiego Rajdu po Jurze Krakowsko -Częstochowskiej „Pożegnanie lata”.

- Zbigniewa Łukasika – który jako słuchacz UTW Akademii WSB pełni także funkcję Prezesa Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej. Otrzymał wyróżnienie za organizację licznych wycieczek krajoznawczych po Dąbrowie Górniczej, Pustyni Błędowskiej oraz Jurze Krakowsko - Częstochowskiej.

- Mieczysława Płonki – za pomysł założenia „Koła Przyjaciół Gór” i zaangażowanie w jego realizację. Odbyły się już cztery wyprawy w Beskid Śląski, w którym uczestniczyli słuchacze UTW Akademii WSB. Dotychczas zostały zdobyte m.in.: Mała Czantoria, Wielka czantoria, Trzy Korony.

- Grupy teatralnej UTW Akademii WSB - Stefan Konieczny, Ewa Czubilińska, Marianna Siedlarz, Bogusława Stępkowska, Halina Bielecka , Mariola Gajos i Elżbieta Tomczewska – za zaangażowanie i udział w warsztatach teatralnych oraz udział w spektaklu „Kratki, kwiatki i zakładki” w reżyserii Ewy Bryk Nowakowskiej, który został wystawiony podczas Senioraliów 2021– wydarzenia zrealizowanego w ramach projektu ”Na przekór metryce – osoby 50+ i seniorzy na srebrnym rynku pracy”.

Wszystkim słuchaczom serdecznie dziękujemy za udział w inauguracji i zaangażowanie w dotychczasowe funkcjonowanie Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB

W drugiej części wydarzenia, słuchacze mogli zapoznać się z planami i propozycjami na kolejny rok akademicki, które są bogate w wykłady, wycieczki, zajęcia sportowe i wydarzenia integracyjne. Pelny program dostępny w Biurze UTW oraz na stronie www.wsb.edu.pl/utw

Wciąż można zapisać się do UTW AWSB i cieszyć się, aktywnym życiem studenta.

Zapisy - https://tiny.pl/9hh9m

Biuro UTW Akademii WSB