21.06.2019

Seniorzy UTW AWSB zakończyli rok akademicki 2018/2019

Uroczystość zakończenia Roku Akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB już za nami! Przy akompaniamencie Szkolnej Orkiestry Dętej Allegretto z Bobrownik oraz Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB z Ogrodzieńca wręczyliśmy dyplomy i wyróżnienia słuchaczom UTW w Dąbrowie Górniczej.

Dzień ten przyniósł refleksje związane z podsumowaniem kolejnego roku działalności. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz Uczelni: Pani Rektor, dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, Kierownik Katedry Transportu i Informatyki prof. Marek Sitarz, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem dr Marcin Lis, Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych mgr Agnieszka Dymek, Poseł na Sejm RP  Waldemar Andzel oraz przedstawiciele organizacji działających na rzecz Seniorów w Dąbrowie Górniczej:  Iwona Kiernożycka - Prezes Stowarzyszenia „Razem w Przyszłość”  i Wicerezes Stowarzyszenia „Razem w Przyszłość”  Kamil Kiernożycki, Prezes Stowarzyszenia Aktywności Społecznej "Dąbrowiacy" - Piotr Gondarczyk, kierownik muzyczny Chóru Zorza Elżbieta Kazimierska oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ogrodzieńcu Michał Krawczyk.

Pani Rektor, dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof., AWSB, wraz z prof. Markiem Sitarzem wręczyli dyplomy oraz podziękowania. Nagrodzone zostały również najbardziej aktywne osoby w ubiegłym roku akademickim, medaliści senioralnych olimpiad oraz osoby wspierające działalność UTW.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Lidia Musiał, Maria Berlin, Eugeniusz Piestrzyński, Ireneusz Płocha, Anna Tomczyk, Marianna Siedlarz, Ewa Urbanowicz, Jolanta Nowak, Józef Dąbrowski, Krystyna Sadkowska-Koziołek oraz Krystyna Staszewska.

Uroczystość odbyła się przy akompaniamencie Szkolnej Orkiestry Dętej Allegretto z Bobrownik pod kierownictwem Krzysztofa Zająca oraz Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB z Ogrodzieńca pod kierownictwem Andrzeja Kaima.

Choć słuchacze UTW oficjalnie mają już wakacje, to lipiec, sierpień i wrzesień szykują się równie pracowicie. Obserwujcie nasz profil – wkrótce podamy szczegóły Letniej Akademii Seniora!