Świąteczne spotkanie w Koszęcinie

12 grudnia studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB uczestniczyli w „Wigilii dla Seniorów”. Spotkanie, na które zaprosił Seniorów Marszałek Województwa Śląskiego, odbyło się w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie.

W świątecznym spotkaniu uczestniczyło blisko 100 gości reprezentujących uniwersytety trzeciego wieku i organizacje zrzeszające seniorów z całego województwa, w tym blisko 40 słuchaczy UTW Akademii WSB, którym towarzyszyła mgr Anna Giertler - Kierownik Działu Kształcenia Ustawicznego.

Życzenia uczestnikom Wigilii złożyli Wicemarszałek Województwa Śląskiego – Pan Wojciech Kałuża oraz Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk – Pan Zbigniew Cierniak.

Po świątecznym poczęstunku seniorzy mieli przyjemność wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych, kolęd i pastorałek w wykonaniu orkiestry, solistów i chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pod batutą Krzysztofa Dziewięckiego. Na uczestników Wigilii czekał także świąteczny obiad oraz chwile wspólnego kolędowania z chórzystami Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Foto: Krystyna Sadkowska-Koziołek