Trzeci Wiek na START! Międzynarodowa Olimpiada Sportowa ŁAZY 2019

XI Miedzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych , 25 maja 2019 r. Łazy

Już całkiem niedługo odbędzie się wyjątkowe - międzynarodowe wydarzenie - Olimpiada Sportowa Seniorów w Łazach. Co roku przyjeżdża na nią ponad 1000 Seniorów z Polski i Europy. Obok rywalizacji w wielu dyscyplinach, cały dzień na scenie głównej odbywają się występy, pokazy taneczne UTW, koncerty. Zachecamy Słuchaczy UTW Akademii WSB do udziału w Olimpiadzie jako zawodnicy oraz kibice.

Zapisy do danej konkurencji i szczegółowe informacje w Biurze UTW.

XI Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku I Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek Na Start”

25.05.2019 r. (sobota), teren rekreacyjny przy zalewie „Mitręga” w Łazach

Zawodnik ma prawo startu tylko w jednej konkurencji danej dyscypliny, jedynie w pływaniu może startować w dwóch konkurencjach.

1.    Zawody pływackie

• 50m stylem klasycznym

• 50m stylem dowolnym

Konkurencje indywidualne w kategorii kobiet i mężczyzn z podziałem na grupy wiekowe: 50-59, 60-69, 70-79, 80 i więcej lat.
Start następuje z wody.

2.    Zawody lekkoatletyczne

• bieg na 60m

• bieg na 200m

W konkurencji może startować maksymalnie 8 zawodników z danego UTW (1 kobieta i 1 mężczyzna). Start z pozycji wysokiej.

• pchnięcie kulą

W konkurencji może startować maksymalnie 8 zawodników z danego UTW (1 kobieta i 1 mężczyzna). Mężczyźni pchają kulą 4 kg, kobiety 3 kg.

3.    Zawody strzeleckie

Zawody składają się z dwóch konkurencji:

• karabin pneumatyczny Kpn6

• pistolet pneumatyczny Ppn6

W konkurencji może startować maksymalnie 2 zawodników z danego UTW (bez względu na płeć). Każdy zgłoszony zawodnik bierze udział tylko w jednej konkurencji.

4.    Tenis stołowy

Konkurencja indywidualna zostanie rozstrzygnięta w kategorii kobiet i mężczyzn. W konkurencji może startować maksymalnie 2 zawodników z danego UTW (1 kobieta i 1 mężczyzna) System rozgrywek zostanie dobrany w zależności od ilości zgłoszonych zawodników.

5.    Turniej szachowy

Konkurencja indywidualna zostanie rozstrzygnięta bez podziału na kategorie. W konkurencji może startować maksymalnie 1 zawodnik z danego UTW (1 osoba bez względu na płeć). Turniej odbędzie się systemem szachów błyskawicznych – 5 minut. Bierkami na turnieju będą bierki plenerowe oraz znormalizowane szachy. Turniej będzie prowadzony zgodnie z obowiązującymi zasadami Kodeksu Szachowego.

6.    Przełaje rowerowe

Konkurencja indywidualna w kategorii kobiet i mężczyzn z podziałem na grupy wiekowe: 50-59, 60-69, 70-79, 80 i więcej lat.

Zawodnicy startują pojedynczo w odstępie czasowym 90 sekund. Zawody polegają na jak najszybszym pokonaniu okrążenia (około 700 m).

Organizatorzy zapewniają rowery, jednak możliwy jest start na własnym sprzęcie (zabrania się startu na rowerach szosowych).

7.    Turniej brydżowy

Konkurencja drużynowa (mogą startować 2 osoby z danego UTW – jedna drużyna). Turniej zostanie rozegrany według zasad brydża sportowego.

8.    Zawody kajakowe

Konkurencja indywidualna zostanie rozstrzygnięta w kategorii kobiet i mężczyzn (maksymalnie z danego UTW może wystartować 1 mężczyzna i 1 kobieta). Zawody polegają na przepłynięciu kajakiem wyznaczonej trasy (ok. 250 m) w jak najkrótszym czasie.

9.    Turniej boule

Konkurencja indywidualna (maksymalnie w konkurencji może wystartować 1 zawodnik bez względu na płeć). System rozgrywek zostanie dobrany w zależności od ilości zgłoszonych zawodników.

10.  Turniej łuczniczy

Konkurencja indywidualna zostanie rozstrzygnięta w kategorii kobiet i mężczyzn (maksymalnie z danego UTW może wziąć udział 1 osoba – kobieta lub mężczyzna). Zawodnicy strzelają na odległość 10 metrów do tarczy o średnicy 80 cm).

Więcej informacji w Biurze UTW! Poniżej relacja z 2018 r. Zapraszamy!

Biuro UTW Akademii WSB

ul.Cieplaka 1c