Warsztaty Cyfrowe z Radiem SoVo

Poznaj program i zapisz się!

WARSZTATY CYFROWE Z RADIEM SoVo

Serdecznie zapraszamy Słuchaczy UTW Akademii WSB na kurs komputerowy, który ma na celu przybliżenie świata Internetu. Uczestnicy w praktyczny sposób nauczą się, jak korzystać z sieci, aby realizować swoje potrzeby i cele związane z życiem codziennym, edukacją, a przede wszystkim jak bezpiecznie wkroczyć w wirtualną rzeczywistość.

Kurs jest nieodpłatny i będzie realizowany w poniedziałki dla dwóch grup:

GRUPA 1 - w godzianch 10:00-13:00

GRUPA 2 - w godzinach 13:30-16:30

Data rozpoczęcia to 24.01.22r. , a następne spotkania są przewidziane na 31.01, 7.02, 14.02 oraz 21.02.

Osoby zainteresowane udziałem w kursie zapraszamy do zapisów w Biurze UTW lub w formie telefonicznej tel. 32 295 93 93. Liczba miejsc ograniczona!!

Zapis na kurs dotyczy wszystkich spotkań!

PROGRAM KURSU

Temat: Dbałość o prywatność, bezpieczeństwo w sieci i legalne korzystanie z Internetu

Na zajęciach zostaną omówione główne zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci m.in. rozpoznawanie fałszywych maili, tworzenie bezpiecznych haseł, bezpiecznego łączenie się
z Internetem. Dodatkowo w formie krótkiego wykładu poruszone zostanie zagadnienie „fake newsów”, czyli fałszywych informacji, serwisów z legalną (niepiracką) kulturą online i wizerunku
w sieci.

Temat: Poczta internetowa i wysyłanie dużych plików

Na zajęciach uczestnicy potworzą korzystanie z poczty internetowej, a także nauczą się z niej korzystać w sposób bardziej zaawansowany (m.in. wysyłanie wiadomości do kilku osób, kopiowanie i wklejanie linków, dodawanie załączników). Dowiedzą się jak napisać oficjalnego maila np. do urzędu i co to jest netykieta w sieci. Nauczą się również wysyłać duże pliki (np. 20 zdjęć) za pomocą bezpłatnej strony WeTransfer.

Temat: Utrzymywanie relacji z bliskimi i utrzymywanie stosunków towarzyskich – komunikatory

Na zajęciach zostaną zaprezentowane znane programy do komunikacji Messenger, Whatsapp, Google Meet, Zoom, Gadu-Gadu, Skype, Messenger, Whatsapp). Na przykładzie programu Messenger i Whatsapp zostaną omówione możliwości rozmowy wideo z jedną lub z kilkoma osobami, wysyłanie wiadomości tekstowych, obrazkowych i video. Zostaną również zaprezentowane w formie mini wykładu portale do poznawania nowych osób m.in. eDarling, Badoo, Sympatia.pl.

Temat: Nauka przez Internet, i rozwój osobisty

Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się m.in. jak mogą znaleźć dla siebie ciekawe kursy i szkolenia online dostępne bez wychodzenia z domu. Jak korzystać z serwisu Youtube w celu rozwijania swoich zainteresowań i nauki. Jak znaleźć i pobrać książkę online – w formie elektronicznej i głosowej (audiobooka).

Temat: Tańsze kupowanie i zakupy online i obsługa bankowości online

Na zajęciach uczestnicy nauczą się jak dokonać zakupów online (od znalezienia sklepu po płatność), jak obsługiwać znane portale zakupowe tj. Allegro, Olx. W formie mini wykładu poznają zasady bezpiecznych finansów online i różne metody płatności przez internet.

Temat: Rozwijam swoje hobby

Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się jak w sposób zaawansowany znaleźć treści związany z hobby za pomocą wyszukiwarki Google, jak znaleźć inne osoby z podobnymi zainteresowaniami, a także jak wykorzystać media społecznościowe do poszerzania zainteresowań – m.in. grupy na Facebook'u.

Temat: Zdobywanie wiedzy o gminie, kraju i świecie

Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się jak w sprytny sposób szukać informacji w Internecie – zarówno informacji lokalnych dotyczących ich miejscowości, jak i wiadomości ogólnopolskich, ogólnoświatowych. Jak korzystać z newsletterów. Uczestnicy nauczą się również samodzielnie znajdować interesujące wydarzenia w okolicy i rezerwować na nich miejsce.

Temat: Planowanie podróży i przejazdów

Na zajęciach uczestnicy poznają zagadnienia związane z podróżowaniem. Jak dojechać z punktu A do punktu B, udostępnić swoją lokalizację, znaleźć przydatne punkty usługowe w swojej okolicy. Jak korzystać ze strony JakDojade lub z innej strony związanej z miejscowością w której odbywa się szkolenie. Poznają również możliwości zakupy biletów PKP, PKS, a także alternatywą formę podróżowania jaką jest BlaBlaCar. W formie miniwykładu zostaną zaprezentowane możliwości zarezerwowania noclegu przez internet (w tym sanatoria).

Temat: Telewizja i radio online

Na zajęciach uczestnicy nauczą się jak znaleźć i odsłuchać ulubioną stację radiową o dowolnej porze z dowolnego miejsca w Polsce, jak obejrzeć ulubiony film lub serial przez internet.

Temat: Urząd i lekarz NFZ bez wychodzenia z domu

Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się, co to jest system ePUAP, mObywatel i jakie sprawy urzędowe można dzięki nim załatwić (bez wychodzenia z domu). Jak założyć Profil Zaufany i do czego jest potrzebny. Nauczą się również korzystać z Internetowego Konta Pacjenta (NFZ).