Warsztaty "Fotografia i realizacja obrazu"

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty fotograficzne z elementami montażu video, które poprowadzi znany fotografik dr Wojciech Kukuczka - "See the sound - warsztaty z zakresu animacji poklatkowej ".

Warsztaty będą przeprowadzone za pomocą platformy edukacyjnej Navoica, na której został przygotowany kurs. Zawarte w nim treści w łatwy i przyjemny sposób wprowadzą uczestników w problematykę tworzenia animacji. Kurs bogaty jest w zdjęcia i materiały wideo, pokazujące w praktyce, jak pracować nad autorskimi projektami. Wszystko to jest dopełnione spotkaniami z innymi uczestnikami i prowadzącym w postaci konferencji online na platformie Zoom. Zostaną tam przeprowadzone wykłady oraz rozmowy z kursantami. Chcemy zachować interaktywny i wspólny charakter pracy warsztatowej, w związku z tym prowadzący będzie do dyspozycji dla uczestników w trakcie trwania warsztatów, aby ich wspierać w tworzeniu animacji.

ZAPISZ SIĘ

Wymagania:

Aplikacja Zoom.
Rejestracja na stronie platformy edukacyjnej Navoica: https://navoica.pl/, oraz rejestracja do kursu Animacja Poklatkowa.
Posiadanie aparatu fotograficznego.

PROGRAM WARSZTATÓW

PONIEDZIAŁEK 17.05, godz. 9:00 (zajęcia grupowe) / Zoom:

• spotkanie wprowadzające online. Omówieni celów oraz sposobów pracy podczas warsztatu,
  • wprowadzenie do pierwszej części warsztatów.

PONIEDZIAŁEK - ŚRODA 17.05 - środa 19.05 (praca indywidualna)
Indywidualna praca metodą e-learnig na bazie przygotowanych uprzednio materiałów, przy wsparciu prowadzącego,

• zapoznanie się z przykładowymi animacjami,
  • techniki pracy,
  • obsługa aparatu fotograficznego,
  • realizacja prostego ćwiczenia,
  • indywidualne konsultacje online.

ŚRODA 19.05, 9:00 (zajęcia grupowe) / Zoom:

• omówienie zrealizowanych ćwiczeń w grupie ,
  • podsumowanie pierwszego etapu,
  • wytyczne na kolejny etap.

ŚRODA - PIĄTEK 19.05 - 21.05 (praca indywidualna)

• metody i techniki operowania obrazem,
  • budowanie planów zdjęciowych,
  • animowanie postaci i scenografii,
  • koncepcja twórcza.

PIĄTEK 21.05, godz. 9:00 (zajęcia indywidualne):
Indywidualne konsultacje przygotowanego scenariusza z prowadzącym (dokładne godziny konsultacji wyznaczone według listy).

PIĄTEK 21.05 - wtorek 25.05:

• opracowanie scenografii oraz bohaterów animacji,
  • realizacja zdjęć,
  • udźwiękowienie,
  • montaż animacji,
  • publikacja.

ŚRODA 26.05, 9:00 (zajęcia grupowe) / Zoom:

• wykład online historia polskie animacji,
  • pokaz finałowy, zrealizowanych przez uczestników animacji,
  • podsumowanie warsztatu, wydanie zaświadczeń.

LICZBA MIEJSC NA WARSZTATY OGRANICZONA. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na zgłoszenia czekamy do 14.05.2021 r. lub do wyczerpania się miejsc.

ZAPISZ SIĘ

dr Wojciech Kukuczka

Absolwent Technikum Fotograficznego, studiów magisterskich Fotografia i Multimedia na ASP Wrocław oraz student Komunikacji Wizualnej AKI Academy of Fine Art w Holandii. W roku 2017 obronił doktorat z zakresu Sztuk Pięknych w Instytucie Sztuki, Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Śląskim.

Uczestnik ponad 70-ciu wystaw artystycznych w tym ponad 30-tu indywidualnych, między innymi w BWA Bielsko-Biała, BWA Wrocław, ZPAF Warszawa, Engram Katowice, Galeria Mała Nowy Sącz, uczestnik festiwali artystycznych między innymi: „Foto Festiwalu” Łódź, „The World Photography Awards – Cannes” we Francji. W roku 2010 otrzymał nagrodę za najlepszy film polski na Przeglądzie Filmów Górskich w Lądku Zdroju.

Inicjator akcji charytatywnej 3440 Metrów Nad Poziomem Świata, założyciel Galerii Negatyw w Katowicach, prezes fundacji na rzecz kultury „Wielki Człowiek”. Kurator ponad 30-tu wystaw artystycznych, między innymi Zdzisława Beksińskiego, Jana Bułhaka, Gasparda Felixa Tournachona (Nadara). Prowadzi autorskie warsztaty z zakresu fotografii, animacji (STS) oraz zajęcia w zakresie sztuk pięknych z uczniami oraz studentami. Zrealizował kilkanaście projektów artystycznych z zakresu kultury i sztuki w trybie grantów oraz dotacji.

Stypendysta Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego woj. Śląskiego, Wydziału Kultury miasta Wrocław oraz Wydziału Artystycznego UŚ (stypendium dla najlepszego doktoranta), czterokrotny beneficjent  nagrody dla Młodych Twórców Kultury Wydziału Kultury miasta Katowice.