19.07.2022

XIII Spływ Pontonowy – Lelów 2022

Zaprasza PTTK Oddział w Sosnowcu i Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB

XIII Spływ Pontonowy – Lelów 2022 - „Ponton, woda i przygoda” w dniu 06.08.2022 r.

PTTK Oddział w Sosnowcu wraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku Akademii WSB zapraszają na wycieczkę Spływu Pontonowwego - Lelów 2022.

Wyjazd z Sosnowca (przystanek autobusowy Dęblińska) o godz. 8.00
Wyjazd z Dąbrowy Górniczej (przystanek w centrum) o godz. 8.15
Spływ pontonowy rzeką Białką o godz. 10.00

Po zakończeniu spływu możliwy posiłek u miejscowych gospodarzy - potrawy związane z kulturą polską i żydowską
W drodze powrotnej, przy sprzyjających warunkach pogodowych, postój w Żarkach, gdzie mamy do wyboru STARY MŁYN ( obecnie Muzeum Dawnych Rzemiosł ) lub spacer po Sanktuarium Leśniowskim na kawę, lody i ciastka. Możliwość przybliżenia wspólnej historii Polaków i Żydów pokaże przenikanie się kultur, tolerancję i wzajemne zrozumienie.

UWAGA Należy zabrać ubrania oraz sprzęt odpowiednie do pływania pontonem i wędrówki w terenie i zaopatrzyć się w napoje oraz żywność na trasę spływu
UWAGA Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym Przewodnik.

Koszt wycieczki: – 68, - zł

opłaty dodatkowe: spływ ok. 30 zł dorośli, 20 zł dzieci, posiłek ok. 20 zł , bilety wstępu do Muzeum Dawnych Rzemiosł 17 zł (płatne gotówką w dniu wycieczki)

W ramach kosztów 68 zł Organizator zapewnia:
• przewóz Uczestników i ewentualne opłaty drogowe oraz parkingowe
• obsługę Pilota lub Przewodnika
• ubezpieczenie NNW

Zapisy i wpłaty na wycieczkę w biurze UTW pok. 016A, tel. 32-2959393 do dnia 27.07.2022.
Ilość miejsc ograniczona.