Zagłębie Seniora - w Akademii WSB

22 września 2020 r. Akademia WSB na jeden dzień stała się prawdziwym ZAGŁEBIEM SENIORA. W murach uczelni odbyła się konferencja w ramach projektu Zagłębie Aktywnego Seniora, realizowanego przez Stowarzyszenie MuzaDei przy współpracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB.

Na całodniową konferencję Zagłębie Seniora, którą otworzył dr Marcin Lis - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB oraz Agnieszka Dubiel - Koordynator UTW AWSB oraz współautor projektu, przyjechali słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku Zagłebia Dąbrowskiego oraz innych organizacji senioralnych.

Konferencja promowała znaczenie szeroko rozumianej AKTYWNOŚCI w życiu osób 50+ . Podczas konferencji odbyły się wykłady i debaty, które poruszały tematykę związaną z aktywnością Seniorów na poziomie emocjonalnym, fizycznym i społecznym.

Wśród prelegentów znalezli się tacy eksperci jak: Lidia Machaj - Stowarzyszenie Cztery Pory życia, Anna Lewicka -psycholog, Teresa Jaskuła i Andrezj Marie - Stowarzyszenie Aktywny Wojkowicki Senior, Grazyna Jagodzka oraz Syliwa Zawadowska - Halofon UTW Łódź, Ewa Kulisz - Fundacja Park Śląski, Alicja Kowalska - Stowarzyszenie Civitas Dąbrowa Górnicza.

Dodatkowymi atrakcjami były: pakiety uczestnika, trening speed ball, wystawa Autostarda Dźwięku oraz catering.

Finałem dnia był koncert zespołu ALBO I NIE - który radośnie i skutecznie wprawił Seniorów w ruch taneczny i uśmiech na twarzy.

Konferencja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Muza Dei przy współpracy Akademii WSB w ramach projektu Zagłębie Aktywnego Seniora, dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020.

Kolejne wydarzenia przed UTW AWSB:

08.10.2020 - Rajd "Wielka Niespodzianka"
13.10.2020 - Inauguracja Roku Akademickiego UTW AWSB
20.10.2020 - Konferencja "Senior w pracy. Siła srebrnego pokolenia"

Biuro UTW AWSB