Zagłębiowski Kącik Historyczny - Dzieje Husarii w Polsce

"Słowo się rzekło, kobyłka u płota" czyli Dzieje Husarii w Polsce w opowieści Jakuba Pokojskiego.

19 październiaka 2020 r. w kameralnym gronie Słuchaczy UTW AWSB oraz członków Stowarzyszenie Aktywności Społecznej - Dąbrowiacy z zachowaniem zasad epidemicznych odbyło się pasjonujące spotkanie z Dziejami husarii w Polsce w ramach Zagłębiowskiego Kącika Historycznego. Niewętpliwie wielki pasjonat historii Jakub Pokojski wraz towarzyszami - przybliżyli nam czasy Rzeczpospolitej XVI w.

Jesteśmy pewni, że spotkanie wymaga powtórzenia w bardziej sprzejających czasach. Zagłębiowski Kącik Historyczny odbywa się z inicjatywy Stowarzyszenie Aktywności Społecznej - Dąbrowiacy w partnerstwie z Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB.

Planowane są kolejne spotkania w ramach Zagłębiowskiego Kącika Historycznego - bliższe informacje pojawią się wkrótce.

Foto - Krystyna Sadkowska-Koziołek

Biuro UTW AWSB