Zostań AKTOREM w spektaklu "Pocztówki świąteczne" i "Gry Podwórkowe"

NABÓR!!! OGŁASZAMY NABÓR DO SPEKTAKLU TEATRALNEGO!!!

Ogłaszamy nabór wśród słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB do sztuk teatralnych - "Pocztówki Świąteczne" oraz "Gry Podwórkowe", które zostaną zrealizowane w rezyserii Ewy Bryk - Nowakowskiej.

Zgłoszenia - do 9.10.2020 r. w Biurze UTW AWSB tel. 32 295 93 93

Spotkanie organizacyjne: 12.10.2020 r. godz. 12.00

Zajęcia, warsztaty i próby odbywać się będą na terenie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Zajęcia są nieodpłatne.

Spektakle odbędą się w ramach projektu "Na przekór metryce - osoby 50+ i seniorzy na srebrnym rynku pracy" dofinansowanego w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki / Doskonała Nauka przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Ewa Bryk - Nowakowska  - kierownik artystyczny Młodziezowej Akademii Teatralnej.

Aktorka z bogatym doświadczeniem scenicznym. Przez wiele lat pracowała w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana oraz w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora “Ateneum”.

W 2020 roku głosami czytelników Dziennika Zachodniego zwyciężyła w plebiscycie Osobowość Roku 2019 w kategorii Kultura - Sosnowiec. Również w 2020 roku została zgłoszona przez czytelników i internautów do tytułu ANIOŁ TALENTU w ramach ogólnopolskiej akcji POKAŻ TALENT!, którą w województwie śląskim prowadzi "Dziennik Zachodni" oraz serwis internetowy www.dziennikzachodni.pl

Przez krótki okres czasu współpracowała z TVP Katowice, zagrała główną rolę w teledysku do utworu “Oh, Słodka” zespołu „Dżem”. Jurorka na licznych przeglądach i festiwalach, prowadziła wykłady w Centrum Kształcenia Kadr w Sosnowcu i ROK w Katowicach.

W 2003 roku zorganizowała i prowadziła akcję „Cała Polska czyta dzieciom” na terenie Zagłębia Dąbrowskiego. W tym czasie podjęła współpracę z twórcami programu dla dzieci „Budzik”.

Jest założycielem i dyrektorem Studia Teatralnego „Arlekin” w Będzinie. Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne z dziedziny teatru lalkowego i dramatycznego. W 2002 roku za działalność artystyczną otrzymała nagrodę w konkursie “Kobieta przedsiębiorcza”. W tym samym roku poprowadziła Ogólnopolskie Spotkania Teatralne w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Od wielu lat współpracuje z Miejskim Klubem im. Jana Kiepury w Sosnowcu, gdzie w 2002 roku utworzyła Młodzieżową Akademię Teatralną. W 2007 roku na VII Zagłębiowskich Spotkaniach z Melpomeną jury pod przewodnictwem Jana Machulskiego przyznało I miejsce wyreżyserowanemu przez Ewę Bryk-Nowakowską w ramach MAT spektaklowi „Na targowisku”.

Od 2005 roku realizuje autorski program warsztatów teatralnych dla nauczycieli, które odbywały się m. in. w Ustroniu, Wiśle, Żywcu, Jaworznie, Będzinie, Sosnowcu, Krakowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Gliwicach, Rudzińcu, Wrocławiu, Raciborzu i Czeskim Cieszynie.

W 2007 i 2008 roku z grupą młodzieży z Małopolski opracowała i zrealizowała projekt teatralny w ramach programu „Ja i moje miejsce w świecie. Czas na kreatywność”, finansowany z funduszy Unii Europejskiej. Formy teatralne przygotowane przez Ewę Bryk-Nowakowską z młodzieżą (w tym forma finalizująca projekt „Czas na kreatywność”) zostały bardzo wysoko ocenione na wielu festiwalach i przeglądach - zdobyły I miejsce w VI Przeglądzie Teatrów „Scena w walizce” (Olkusz, 2008), I i II miejsce w Przeglądzie Teatralnym Rejonowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „Jawor 2008” (Jaworzno, 2008) oraz „Jawor 2011” (I miejsce), I miejsce na XXIII Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Bandurek” (Nowy Sącz, 2008) oraz II miejsce na przeglądzie w Olkuszu (2011) i III miejsce na przeglądzie w Wolbromiu (2011).

W lipcu 2008 i 2009 roku prowadziła warsztaty teatralne i wykłady z dziedziny teatru na obozie tanecznym „Wakacje w Sławie” organizowanym przez Szkołę Ruchu i Tańca.

Współpracuje z czeską polonią. W sierpniu 2008 w Cieszynie prowadziła zajęcia teatralne w ramach Letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej organizowanej przez Szkolę Języka i Kultury Polskiej przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Z Uniwersytetem Śląskim współpracowała także prowadząc na Wydziale Pedagogicznym wykłady z zakresu teatru dramatycznego.

W Szkole Języka i Kultury Polskiej prowadziła również warsztaty teatralne ze studentami studiów podyplomowych. W czerwcu 2009 na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie prowadziła zajęcia z metod nauczania języka polskiego jako obcego oraz zajęcia z dykcji dla studentów slawistyki.

Od 2007 do 2014 roku regularnie współpracowała z olkuskim Stowarzyszeniem Na Rzecz Oświaty, Kultury i Pomocy Społecznej „Wszyscy dla Wszystkich”. W ramach współpracy reżyserowała małe formy teatralne i spektakle.

Biuro UTW AWSB