Koleje Śląskie sp. z o.o.

Czym są Koleje Śląskie?

Koleje Śląskie są samorządowym przewoźnikiem kolejowym, którego wyłącznym właścicielem jest Województwo Śląskie.

Czym zajmują się Koleje Śląskie?

Dzięki pracy pracowników Kolei Śląskich możesz bezpiecznie i wygodnie podróżować po całym Śląsku i okolicach, docieramy do 130 miejscowości i obsługujemy ponad 200 przystanków. Daje to doskonałe możliwości komunikacyjne.

Blisko 400 pociągów wyruszających w drogę każdego dnia pozwala dotrzeć do najbardziej odległych zakątków województwa, niezależnie od tego czy wyruszasz w podróż prywatnie, służbowo czy turystycznie.

Co jest dla nas ważne?

Koleje Śląskie są przedsiębiorstwem odpowiedzialnym społecznie. Stawiamy na bezpieczeństwo i ekologię. Jako pierwsi w Polsce otrzymaliśmy jednolity certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Certyfikat ten potwierdza spełnienie najbardziej restrykcyjnych wymagań i standardów w zakresie bezpieczeństwa.

Nieustannie wprowadzamy również innowacyjne rozwiązania, takie jak mapa zdarzeń i wydarzeń kolejowych, za którą otrzymaliśmy nagrodę w konkursie Kultury Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym, organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego.

Kolej jest jednym z najbardziej ekologicznych i energooszczędnych środków transportu. Aby transport kolejowy był jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska, przystąpiliśmy do programu Zielona Kolej, który zakłada przechodzenie branży kolejowej na zasilanie energią z odnawialnych źródeł.

Nasze usługi świadczymy w oparciu o misję satysfakcji klienta, dlatego nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które mają na celu podnoszenie komfortu i dostępności regionalnego transportu kolejowego.

Dysponujemy także najbardziej nowoczesnym, a także zróżnicowanym parkiem taborowym, który przystosowany jest do wszystkich grup odbiorców. Nasza kadra składa się z wykwalifikowanych pracowników, których pasją jest kolej.

Każdy z naszych pracowników systematycznie podwyższa swoje umiejętności poprzez udział w kursach i szkoleniach.

Strona internetowa: Koleje Śląskie

Oferty pracy:

Elektromonter

Zwrotniczy

Elektronik

Rewident Taboru

Mechanik Taboru

Maszynista pojazdów trakcyjnych

Specjalista ds. zamówień publicznych

Główny specjalista ds. zasobów ludzkich

Kierownik Wydziału Napraw i Utrzymania Taboru

Starszy specjalista ds. taboru