Jak sie dostać i utrzymać w Policji?

Każdy chłopiec, a może i dziewczynka, chciał/a kiedyś zostać policjantem. Co należy zrobić, aby spełnić dziecięce marzenia i podjąć pracę w Policji?

Choć jest dużo chętnych, niewiele osób przechodzi pozytywnie wszystkie etapy kwalifikacji do służby w Policji, większość niestety odpada na etapie psychotestów lub testów sprawnościowych. Często wynika to z braku właściwego przygotowania do egzaminów oraz braku informacji.

Dlatego też podczas spotkania z przedstawicielami Policji studenci Bezpieczeństwa narodowego otrzymali sporą dawkę informacji na temat tego, na jakie szczególne elementy zwraca się uwagę podczas naboru do Policji. Studenci również dowiedzieli się, że zawód policjanta z każdym rokiem cieszy się coraz większym zaufaniem obywateli. Może nie tak dużym jak zawód strażaka czy żołnierza, ale wciąż pozostaje w czołówce.