Szkolenie: Pomoc innym się opłaca – czyli jak wykorzystać doświadczenie z wolontariatu w budowaniu kariery zawodowej

Termin:  28.11.2016
Godzina: 10.00 - 11.30
Sala: 227

Celem szkolenia jest przestawienie korzyści, jakie płyną z zaangażowania się w działania wolontarystyczne podczas studiów. Praca w ramach wolontariatu może świadczyć o naszej umiejętności angażowania się w sprawy innych. Oprócz tego wolontariat daje możliwość poznania nowych miejsc pracy, przekonania się o naszej sumienności, kreatywności i otwartości na pracę w zespole. Praca jako wolontariusz może przekonać ewentualnego pracodawcę, że dobrze funkcjonujemy w relacjach zawodowych. Referencje uzyskane w trakcie takiej pracy mogą potwierdzić naszą fachowość, przydatność jako pracownika.

dr Karina Erenkfeit - pełnomocnik w Sosnowcu ogólnopolskiej Fundacji "dr Clown", zajmującej się realizowaniem terapii śmiechem w Polsce, współpracującej z 61 szpitalami w całej Polsce. Wolontariusze pomagają chorym dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych organizując zespoły wolontariuszy "doktorów clownów", którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem niosą małym pacjentom wspaniałą zabawową terapię. Ci zabawni „lekarze” bawiąc likwidują stres i napięcia spowodowane nietypową i często bardzo trudną sytuacją chorego dziecka.

Szkolenie jest bezpłatne!