• Kurs na doradcę DGSA/ADR

W dniach 09-10.07, 16-17.07, 23-24.07 uczestnicy projektu "Dualny program kształcenia na kierunku Logistyka" odbędą 44 - godzinny kurs doradcy DGSA/ADR.

Celem szkolenia jest wyposażenie studentów w wiedzę i umiejętności z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych w transporcie drogowym. Szkolenie obejmuje moduł podstawowy podczas, którego studenci zdobywają podstawową wiedzę o przewozie towarów niebezpiecznych wszystkich klas, przepisów prawnych, zasad pakowania, załadunku i rozładunku, zasad znakowania, czy też dokumentacji. Moduł specjalistyczny zapewnia uzyskanie umiejętności w zakresie przewozu substancji i materiałów niebezpiecznych. Poza kończomym kursie uczestnicy otrzymają zaświadczenie umożliwiające przystąpienie do państwowego egzaminu w celu uzyskania świadectwa przeszkolenia doradcy ADR do spraw bezpieczeństwa w zakresie przewozu drogowego.

Kurs realizowany jest w godzinach 8.00-14.30 w siedzibie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, ul. Cieplaka 1c, sala 425.

• Szkolenie "Zaawansowany Excel w logistyce"

W dniach 21-22.05.2022 uczestnicy projektu "Dualny program kształcenia na kierunku Logistyka" odbędą dwudniowe szkolenie z zakresu wykorzystania programu Excel w logistyce. Szkolenie stanowi dopełnienie zgromadzonej wiedzy podczas zajęć dydaktycznych na kierunku Logistyka a wymagań stawianych przed studentami przez przyszłych pracodawców.

Szkolenie odbędzie się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem:

Sobota - 21.05.2022r.

9:30 - 13.15 - szkolenie, w tym przerwa kawowa

13:15 - 14:00 - obiad

14:00 - 16:15 - szkolenie (3 godziny)

16:15 - 19:00 - czas wolny

19:30 - kolacja

Niedziela -22.05.2022

9:30 - 13:15 - szkolenie (5 godzin)

13:15 - 14:00 - obiad

14:00 - 16:15 - szkolenie (3 godziny)

Godzina szkoleniowa to 45 minut zegarowych.

Szkolenie zostanie zrealizowane w hotelu Meta w Szczyrku (ul. Skośna 4).

• Zakończenie staży!

Z końcem 2021 roku wszyscy studenci kierunku Dualna Logistyka zakończyli staż zgodnie z programem stażu.

W 2021 roku staż realizowany był w firmie Raben Logistics Polska Sp. z o.o. oraz w Zakładzie Produkcyjnym Aparatury Elektrycznej Sp. z o.o.

W dniu 21.12.2021 odbyło się spotkanie on-line, w którym udział wzięli:

z ramienia firmy Raben Logistics Polska Sp. z o.o.:

- dyrektor regionalny firmy,

- kierownik oddziału Czechowice-Dziedzice,

- HR Biznes Partner,

z ramienia Akademii WSB:

- Prodziekan dr Patrycja Mickiewicz

- Menadżer kierunku Logistyka dr Jacek Karcz

- Asystent menadżera projektu Aleksandra Tyszkiewicz-Staniowska

Podczas spotkania omówiona została współpraca Akademii WSB z organizatorem stażu, przede wszystkim sposób i terminy realizacji staży. Przedstawiciele firmy Raben przedstawili swoje spostrzeżenia dotyczące stażystów. Omówione zostaly efekty dualnego systemu kształcenia. Przedstawiciele organizatora stażu wyrażają duże zadowolenie ze współpracy ze studentami Akademii WSB i liczą na kontynuację tej współpracy w przyszłości!

• Prezentacja efektów dualnego systemu kształcenia

Efekty realizowanego projektu "Dualny program kształcenia na kierunku Logistyka" zostały zaprezentowane podczas międzynarodowych warsztatów, na które Akademia WSB zaprospiła przedstawicieli zagranicznych uczelni:

- Odessa National Economic University
    - Technical University of Moldova
    - Free International University of Moldova
    - Academy of Economic Studies of Moldova
    - V.N. Karazin Kharkiv National University
    - KROK University
    - Uzhhorod National University

Podczas wartsztatów Prodziekan dr Patrycja Mickiewicz oraz Asystent Menadżera Projektu Aleksandra Tyszkiewicz-Staniowska prezentowały założenia dualnego systemu kształcenia, a nastęnie trójka wybranych studentów Dualnej Logistyki podzieliła się swoimi opiniami nt. udzialu w projekcie, a przede wszystkim realizacji stażu.

• Odowłane zajęcia dydaktyczne w okresie 12.03-29.03.2020

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, iż - podejmując działania zapobiegawcze rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV2 - Rektor Akademii WSB zdecydowała o zawieszeniu zajęć odbywających się w formie zajęć z bezpośrednim udziałem nauczycieli akademickich i studentów od 12.03.2020 r. przez okres najbliższych dwóch tygodni tj. do dnia 29.03.2020 r. we wszystkich wydziałach i jednostkach dydaktycznych AWSB.

Szczegółowe informacje na temat ewentualnych pozostałych ograniczeń w funkcjonowaniu Uczelni w okresie zagrożenia epidemiologicznego są prezentowane na stronie głównej Uczelni.
    O szczegółach dalszych działań będziemy Państwa informować na bieżąco .

• Staż na kierunku Logistyka Dualne

Wszyscy studenci kierunku Logistyka Dualne rozpoczęli staż w firmie Raben Logistics Polska w ramach projektu "Dualny program kształcenia na kierunku Logistyka". Opracowany program stażu zapewnia wykorzystanie zdobytej podczas zajęć wiedzy oraz nabycie nowych doświadczeń praktycznych w branży logistycznej. Staże potrwają do końca sierpnia, września bądź października zależnie od indywidualnego harmonogramu stażysty.