Pilotaż dronów VLOS - szkolenie certyfikowane

Szkolenie skierowane do wszystkich kierunków studiów. Celem szkolenia jest nabycie przez studentów umiejętności pilotowania bezzałogowych statków powietrznych (UAVO) dronów w zasięgu wzroku (VLOS). Jest to nowoczesna technika wykorzystywana w służbach mundurowych, ratownictwie cywilnym i szeroko rozumianym transporcie. Szkolenie przygotowuje do uzyskania uprawnień UAVO VLOS i zdania egzaminu państwowego.

Uprawnienie podstawowe. Szkolenie lotnicze VLOS dla kandydata na operatora bezzałogowego statku powietrznego w operacjach w zasięgu wzroku VLOS. Szkolenie składa się z części teoretycznej i części praktycznej.

Część teoretyczna szkolenia obejmuje m.in.:

• podstawy prawa lotniczego,

• człowiek jako pilot i operator UAV,

• zasady wykonywania lotów,

• bezpieczeństwo wykonywania lotów i sytuacje niebezpieczne;

• obsługa, budowa i zasady działania bezzałogowego statku powietrznego danej kategorii.

Część praktyczna szkolenia VLOS obejmuje m.in.:

• przygotowanie do lotu przedstartowa kontrola urządzeń i systemów bezzałogowego statku powietrznego,

• obsługa naziemna przygotowanie układu napędowego i systemu zasilania,

• ocena zdatności do lotu bezzałogowego statku powietrznego,

• nauka i zajęcia praktyczne związane z wykonywaniem podstawowych czynności lotniczych.

Szkolenie zostanie przeprowadzone w specjalistycznym laboratorium odzwierciedlającym realne warunki przyszłej pracy w branży.

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy nabędą wiedzę na temat przepisów prawa lotniczego dotyczące statków bezzałogowych. Uczestnicy szkolenia będą potrafili odbyć lot statkiem bezzałogowym (UAVO) w zasięgu wzroku (VLOS). Studenci poszerzą swoją świadomość na temat technik lotniczych wykorzystywanych w transporcie i służbach cywilnych i mundurowych i w sposób czynny będą gotowi używać tej techniki do wsparcia procesów zawodowych. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, które będzie uprawniało go do zdania egzaminu państwowego.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przeprowadzenie badania bilansu kompetencji przed otrzymaniem wsparcia (przed szkoleniem) oraz po jego zakończeniu. Pozyskane dane zostaną wykorzystane do zmierzenia efektów udzielonego w projekcie wsparcia. Wypełnienie bilansu kompetencji jest warunkiem obligatoryjnym otrzymania certyfikatu po zakończonym szkoleniu.

Udział w nieodpłatnych szkoleniach to możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, które będą wsparciem w procesie wejścia na rynek pracy.