Specjalność

INŻYNIER OPTYMALIZACJI I SYMULACJI | GLIWICE

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

• podejścia procesowego do produkcji oraz usług
    • podstaw inżynierii procesów
    • infrastruktury magazynowej i produkcyjnej
    • środków transportu wewnętrznego
    • przeprowadzenia symulacji komputerowej na potrzeby optymalizacji procesów produkcyjnych i usługowych
    • projektowania procesów ciągłych
    • modelowania procesów produkcyjnych
    • modelowania procesów magazynowych
    • optymalizowania systemów ciągłych
  • Uczymy praktycznie

Absolwenci specjalności Inżynier optymalizacji i symulacji potrafią "przewidywać przyszłość" - dzięki wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania, którego używamy w procesie kształcenia.

Narzędzia symulacji umożliwiają podęcie decyzji w oparciu o prognozowanie zachowania wybranego systemu (np.: transportowego, produkcyjnego, logistycznego) w przyszłości i przewidzenie konsekwencji podejmowanych decyzji. Symulacje pozwalają na testowanie nowych rozwiązań, zwiększając sukces i bezpieczeństwo nowych wdrożeń, podnosząc bezpieczeństwo techniczne, minimalizują ilość popełnionych błędów oraz pozwalają na kontrolę ryzyka kontraktowego (niezrealizowanie zamówienia), ryzyka wypadków i ryzyka awarii.

Praktyczny charakter specjalności odzwierciedlają treści (zgodne z oczekiwaniami pracodawców), kadra (praktycy) oraz metody dydaktyczne (zajęcia dualne u pracodawców, warsztatowe zajęcia w oparciu o: metodykę Problem Based Learning, projekty indywidualne i zespołowe będące rozwiązaniem realnych problemów zgłaszanych przez pracodawców, analizę case studies, symulacje, zajęcia w specjalistycznych laboratoriach z użyciem specjalistycznego oprogramowania).

W ramach specjalności studenci mają możliwość uzyskania następujących certyfikatów:

• Modelarz Symulacji Flexsim
    • Konsultant I Stopnia Symulacji Flexsim
    • Konsultant Optymalizacji Procesów
    • Konsultant Symulacji Procesów Ciągłych
    • Konsultant II Stopnia Symulacji Flexsim
  • Program specjalności

Wybrane treści realizowane w ramach specjalności:

• Modelowanie systemów magazynowych z wykorzystaniem oprogramowania symulacyjnego (FlexSim GP)
    • Modelowanie systemów transportowych i magazynowych z wykorzystaniem oprogramowania symulacyjnego (FlexTerm)
    • Modelowanie systemów produkcyjnych z wykorzystaniem oprogramowania symulacyjnego (FlexSim GP oraz FloWorks)
    • Optymalizacja systemów dyskretnych i ciągłych z wykorzystaniem oprogramowania symulacyjnego (OptQuest)
    • Zaawansowane modelowanie systemów magazynowych z wykorzystaniem oprogramowania symulacyjnego (FlexSim GP)
  • Rekomendacje

"Jesli twoją pasją jest modelowanie procesów i optymalizacja, to ta specjalnośc jest dla ciebie. Ja odnajduję się tutaj całkowicie. Wiem, że logistyka to przyszłość, a specjaliści z zakresu optymalizacji procesów sa bardzo poszukiwani, dlatego cieszę się, że wybrałam specjalność Inżynier optymalizacji i symulacji. Używamy specjalistycznego oprogramowania w czasie zajęć, które prowadzą praktycy z dużym doświadczeniem, dzięki czemu czuję się dobrze przygoptowana do pracy w zawodzie."

Katarzyna, studentka specjalności Inżynier optymalizacji i symulacji

• Opłaty

Logistyka - studia I stopnia ** Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna Semestr 7 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 550 zł 280 zł* 550 zł 280 zł* 600 zł 600 zł 600 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 480 zł 550 zł 570 zł 580 zł 600 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie" - bonifikata obowiązuje do 14 lipca 2023 r.

** Nie dotyczy cudzoziemców