Akademia WSB w ramach studiów pierwszego stopnia (licencjacie) na kierunku ratownictwo medyczne dysponuje profesjonalną bazą dydaktyczną, w tym salami do prowadzenia zajęć m.in. z zakresu udzielania medycznych czynności ratunkowych. Pracujemy ze studentami w małych grupach w ramach ćwiczeń oraz laboratoriów na najnowszym sprzęcie oraz fantomach i symulatorach, po to, aby maksymalnie urealnić określone sytuacje kliniczne. Nasi studenci w czasie nauki korzystają z nowoczesnych narzędzi dydaktycznych np. gogli VR (virtual reality), dzięki czemu tworzymy scenariusze postępowania praktycznie nie odbiegające od realnych zdarzeń.
Jeśli stawiasz na swój rozwój oraz gruntowne wykształcenie w zawodzie ratownika medycznego, zapisz się na studia w Akademii WSB. Celem kształcenia na kierunku ratownictwo medyczne jest przygotowanie wysoko wykwalifikowanego ratownika medycznego do udzielania medycznych czynności ratunkowych oraz świadczeń zdrowotnych innych niż medyczne czynności ratunkowe, które mogą być wykonywane przez niego samodzielnie lub pod nadzorem lekarza.
Ratownictwo medyczne w Polsce ma ugruntowaną pozycję wśród różnych dziedzin i specjalności medycyny. Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dnia 8 września 2006 roku (Dz. U. 2006 Nr 191 poz. 1410) zmieniła oblicze systemu ratownictwa medycznego w Polsce oraz ukształtowała rolę ratownika medycznego w zakresie medycyny ratunkowej. Ratownik medyczny to atrakcyjny zawód, który łączy w sobie niesienie pomocy z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi. Studia w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej na kierunku ratownictwo medyczne dają rzetelne przygotowanie merytoryczne oraz kształtują umiejętności w zakresie działań medycznych z chorymi, szczególnie w zakresie postępowania w nagłym zagrożeniu zdrowotnym u dzieci i dorosłych.
Jeśli jesteś osobą empatyczną i chcesz udzielać profesjonalnie pomocy ludziom, którzy znajdują się w sytuacji kryzysowej dotyczącej ich zdrowia, a nawet życia – rozpocznij studia z ratownictwa medycznego na Naszej Uczelni. Pomożemy Ci nie tylko osiągnąć zawód przyszłości, ale przede wszystkim nauczymy Cię w jaki sposób należy działać w sytuacjach różnych zagrożeń. Studiować ratownictwo medyczne mogą zarówno osoby po szkołach średnich, jak i te podnoszące swoje kwalifikacje zawodowe np. żołnierze, strażacy, tajni agenci, policjanci, ale także wszyscy Ci, którzy znajdą w tym kierunku swoje powołanie i możliwość realizacji pasji.
Kierunek Ratownictwo Medyczne realizowany w Collegium Medicum – Wydział Medyczny Akademii WSB wyróżnia się profilem praktycznym, co zapewnia naszym studentom wszechstronne i profesjonalne przygotowanie do przyszłego zawodu. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę akademicką, osoby cieszące się dużym autorytetem w dziedzinie ratownictwa medycznego. W procesie edukacji wykorzystujemy specjalistyczne wyposażenie Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, nowoczesne technologie, w tym wirtualną rzeczywistość, symulatory wysokiej, niskiej i pośredniej wierności. Dzięki temu studenci mogą zdobywać praktyczne umiejętności w realistycznych warunkach. Dodatkowo, współpracujemy z piętnastoma szpitalami, co umożliwia realizację zajęć klinicznych i praktyk zawodowych na najwyższym poziomie. Program studiów obejmuje nie tylko procedury medyczne, ale także metody bezpiecznego i skutecznego wykonywania działań, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjenta. Nasi absolwenci są doskonale przygotowani do ratowania życia i zdrowia pacjentów.
dr Bernadeta Kuraszewska Dziekan Collegium Medicum – Wydziału Medycznego
Ratownictwo medyczne - studia I stopnia
Semestr 1 Rata miesięczna
Semestr 2 Rata miesięczna
Semestr 3-4 Rata miesięczna
Semestr 5-6 Rata miesięczna
Studia dzienne (stacjonarne)
600 zł
620 zł
620 zł
670 zł
Studia zaoczne (niestacjonarne)
550 zł
590 zł
630 zł
660 zł
Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień
220 zł
220 zł
220 zł
220 zł
Opłata rekrutacyjna + legitymacja
107 zł
*Promocja "Wsparcie na starcie" w I semestrze studiów.
Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Kierunkom medycznym”.