Kierunek

RATOWNICTWO MEDYCZNE - STUDIA I STOPNIA

Zacznij swoją edukację z nami!
Wpisowe = 0 złotych. W celu zapisania się na studia wybierz specjalność po prawej stronie!

Akademia WSB w ramach studiów pierwszego stopnia (licencjacie) na kierunku ratownictwo medyczne dysponuje profesjonalną bazą dydaktyczną, w tym salami do prowadzenia zajęć m.in. z zakresu udzielania medycznych czynności ratunkowych. Pracujemy ze studentami w małych grupach w ramach ćwiczeń oraz laboratoriów na najnowszym sprzęcie oraz fantomach i symulatorach, po to, aby maksymalnie urealnić określone sytuacje kliniczne. Nasi studenci w czasie nauki korzystają z nowoczesnych narzędzi dydaktycznych np. gogli VR (virtual reality), dzięki czemu tworzymy scenariusze postępowania praktycznie nie odbiegające od realnych zdarzeń.

Jeśli stawiasz na swój rozwój oraz gruntowne wykształcenie w zawodzie ratownika medycznego, zapisz się na studia w Akademii WSB. Celem kształcenia na kierunku ratownictwo medyczne jest przygotowanie wysoko wykwalifikowanego ratownika medycznego do udzielania medycznych czynności ratunkowych oraz świadczeń zdrowotnych innych niż medyczne czynności ratunkowe, które mogą być wykonywane przez niego samodzielnie lub pod nadzorem lekarza.

Ratownictwo medyczne w Polsce ma ugruntowaną pozycję wśród różnych dziedzin i specjalności medycyny. Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dnia 8 września 2006 roku (Dz. U. 2006 Nr 191 poz. 1410) zmieniła oblicze systemu ratownictwa medycznego w Polsce oraz ukształtowała rolę ratownika medycznego w zakresie medycyny ratunkowej. Ratownik medyczny to atrakcyjny zawód, który łączy w sobie niesienie pomocy z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi. Studia w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej na kierunku ratownictwo medyczne dają rzetelne przygotowanie merytoryczne oraz kształtują umiejętności w zakresie działań medycznych z chorymi, szczególnie w zakresie postępowania w nagłym zagrożeniu zdrowotnym u dzieci i dorosłych.

Jeśli jesteś osobą empatyczną i chcesz udzielać profesjonalnie pomocy ludziom, którzy znajdują się w sytuacji kryzysowej dotyczącej ich zdrowia, a nawet życia – rozpocznij studia z ratownictwa medycznego na Naszej Uczelni. Pomożemy Ci nie tylko osiągnąć zawód przyszłości, ale przede wszystkim nauczymy Cię w jaki sposób należy działać w sytuacjach różnych zagrożeń. Studiować ratownictwo medyczne mogą zarówno osoby po szkołach średnich, jak i te podnoszące swoje kwalifikacje zawodowe np. żołnierze, strażacy, tajni agenci, policjanci, ale także wszyscy Ci, którzy znajdą w tym kierunku swoje powołanie i możliwość realizacji pasji.

• Opłaty

Ratownictwo medyczne - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 580 zł     280 zł* 600 zł 600 zł 640 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 520 zł 560 zł 600 zł 630 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Promocja "Wsparcie na starcie" w I semestrze studiów.

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Kierunkom medycznym”.