Specjalność

DORADZTWO FINANSOWE I INWESTYCYJNE

• Czego się nauczysz?

Specjalność skierowana jest do osób, które chcą przyswoić wiedzę i nabyć praktycznych umiejętności w zakresie profesjonalnego doradztwa finansowego oraz inwestycyjnego. Specjalność pozwala również na zdobycie przez studentów umiejętności praktycznych w zakresie zarządzania portfelem aktywów własnych lub klienta. Podczas studiów masz możliwość nabyć wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu:

• źródeł finansowania działalności gospodarczej,
    • instrumentów inwestowania kapitałów,
    • metod i instrumentów analizy finansowej organizacji,
    • metod oceny efektywności finansowej inwestycji,
    • instrumentów i technik identyfikacji i ograniczania ryzyka finansowego,
    • analizowania i oceny sytuacji finansowej organizacji
    • prognozowania podstawowych wielkości finansowych projektów inwestycyjnych, w tym dokonywania oceny efektywności finansowej przedsięwzięcia inwestycyjnego,
    • psychologii doradztwa finansowego i inwestycyjnego

Podczas studiów masz także możliwość nabyć wiedzę m.in. z zakresu rynków finansowych i instrumentów na nich występujących, zasad budowy portfela inwestycyjnego oraz rodzajów i skali ryzyka z tym związanego. Możesz też poznać mechanizmy zachowywania się inwestorów oraz  mechanizmy i rodzaje manipulacji na rynkach finansowych.

• Uczymy praktycznie

Ponieważ uczymy praktycznie jako absolwent będziesz dobrze przygotowany, aby móc dalej rozwijać się rozwijać się zawodowo w jako profesjonalny doradca w zakresie finansów i inwestycji mogący podjąć pracę z jednej strony w instytucjach finansowych takich jak między innymi banki, fundusze inwestycyjne czy biura maklerskie, a z drugiej strony jako niezależny przedsiębiorca świadczący usługi doradztwa finansowo-inwestycyjnego, w tym ubezpieczeniowego. Ze specjalistyczną wiedzą i kompetencjami doradczymi  możesz też znaleźć zatrudnienie w instytucjach publicznych oraz w dużych i średnich przedsiębiorstwach w działach finansowych lub dotyczących przygotowania, realizacji i zarządzania inwestycjami.

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności. Program specjalności regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu, w tym z pracodawcami. Dzięki temu wiemy, że przekazywane w ramach specjalności treści są aktualne i odpowiadają potrzebom rynku pracy. Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

• Program specjalności

Przykładowa tematyka przedmiotów realizowanych w ramach specjalności obejmuje:

• rynki finansowe,
    • instrumenty inwestowania kapitału,
    • inwestycje kapitałowe i teoria portfelowa,
    • zarządzanie ryzykiem finansowym controlling finansowy,
    • alianse i fuzje przedsiębiorstw,
    • analiza i modelowanie ryzyka finansowego,
    • finansowanie projektów inwestycyjnych,
    • inwestycje kapitałowe i zarządzanie portfelem instrumentów finansowych,
    • psychologiczne aspekty w doradztwie finansowym i inwestycyjnym.
    • doradztwo finansowe w ubezpieczeniach.
  • Rekomendacje

Dzięki nowoczesnym metodom kształcenia, zajęciom realizowanym przez ekspertów rynkowych w profesjonalnym laboratorium finansowym (symulującym pracę w dealing roomie), pracy z tutorami oraz uczestnictwie w krajowych i zagranicznych programach stażowych i konkursach (np. konkurs CFA Institute Research Challenge), Akademia WSB  umożliwia zdobycie profesjonalnych kompetencji. Realizowane w AWSB specjalności: ekonomia menedżerska, analityk rynku finansowego, rachunkowość i podatki czy finanse przedsiębiorstwa stanowią dla studentów szansę nie tylko na zdobycie oczekiwanych na rynku kompetencji, ale i możliwości nawiązania cennych kontaktów oraz wypromowania własnej osoby na rynku pracy. Jako ekspert rynków finansowych, po zapoznaniu się z programem kształcenia, gorąco rekomenduję studia z zakresu ekonomii i finansów w Akademii WSB.

Marek Zuber
    ekonomista, inwestor, analityk rynków finansowych

• Opłaty

Finanse i rachunkowość  - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 550 zł   280 zł* 550 zł 600 zł 600 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 480 zł 550 zł 570 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Promocja "Wsparcie na starcie" w I semestrze studiów.