Specjalność

KADRY I PŁACE W PRAKTYCE

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

Specjalność skierowana jest do osób, które chcą przyswoić wiedzę w zakresie praktyki stosowania przez pracodawców prawa pracy i nabyć wysokich kompetencji pracownika działu kadr. Podczas studiów masz możliwość nabyć wiedzę m.in. z zakresu:

• podstaw prawa pracy,
    • sposobów zawierania stosunku pracy,
    • obowiązujących systemów czasu pracy i zasad planowania i nadzorowania czasu pracy,
    • zasad wynagradzania,
    • zasad odprowadzania składek na podatek dochodowy i ubezpieczenia społeczne,
    • zasad przechowywania akt osobowych i dokumentacji pracowniczej.

Ponadto studia pozwalają na wyposażanie w umiejętności, dzięki którym potrafisz:

• zawierać stosunek pracy - zarówno jako pracownik jak i w imieniu pracodawcy,
    • kreować optymalne formy i warunków zatrudniania pracowników,
    • naliczać wynagrodzenia,
    • przeprowadzać rozliczenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym,
    • przygotowywać harmonogram czasu pracy zgodny z obowiązującymi przepisami prawa,
    • nadzorować wykonanie harmonogramów czasu pracy i urlopów pracowniczych,
    • prowadzić dokumentację pracowniczą.

Ponadto jako absolwent będziesz świadom konieczności etycznego i profesjonalnego działania służb kadrowych w przedsiębiorstwie. Będziesz także otwarty na poszerzanie swojej wiedzy i doskonalenie kompetencji w zakresie studiowanej specjalności.

• Program specjalności

Przykładowa tematyka przedmiotów realizowanych w ramach specjalności obejmuje:

• formy nawiązywania stosunków pracy,
    • prawo pracy,
    • naliczanie i wypłacanie wynagrodzeń,
    • system ubezpieczeń społecznych w Polsce,
    • czas pracy i jego ewidencja,
    • akta osobowe i dokumentacja pracownicza,
    • obsługa programu płatnik,
    • obsługa programu symfonia,
    • rozliczanie umów cywilno-prawnych,
    • excell w dziale personalnym.
  • Uczymy praktycznie

Ponieważ uczymy praktycznie jako absolwent będziesz dobrze przygotowany, aby móc dalej rozwijać się rozwijać się zawodowo:

• w działach kadrowo-płacowych przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych, usługowych,
    • w zakresie samozatrudnienia i przygotowania do założenia oraz prowadzenia własnego biznesu, świadcząc usługi z zakresu kadrowo-płacowego na zlecenie innych podmiotów,
    • w zakresie pracy w działach kadrowo-płacowych sektora publicznego i społecznego.

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności. Program specjalności regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu, w tym z pracodawcami. Dzięki temu wiemy, że przekazywane w ramach specjalności treści są aktualne i odpowiadają potrzebom rynku pracy. Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

Możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu w zakresie zarządzania projektami IPMA Student.

• Opłaty

Zarządzanie - studia I stopnia ** Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 550 zł 550 zł 600 zł 600 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 480 zł 550 zł 570 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

** Nie dotyczy cudzoziemców

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Zarządzaniu”.