Specjalność

ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM I HIGIENĄ PRACY II STOPIEŃ

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

Specjalność skierowana jest do osób, które chcą pogłębić wiedzę w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Podczas studiów masz możliwość pogłębić wiedzę m.in. z zakresu systemu ochrony pracy w Polsce i UE, wdrażania przepisów ogólnych i branżowych, ergonomii w kształtowaniu warunków pracy, wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz czynników szkodliwych i niebezpiecznych w środowisku pracy. Ponadto pogłębisz swoje umiejętności w zakresie projektowania, wdrażania i certyfikacji systemów BHP. Ponadto masz możliwość pogłębić wiedzę i umiejętności w zakresie:

• aktualnych rozwiązań w obszarze zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w organizacji,
    • prawa pracy i innych aktów prawnych bhp,
    • metod oceny i zwalczania zagrożeń,
    • organizacji pracy służby bhp,
    • fizjologii pracy i ergonomii,
    • zasad udzielania pierwszej pomocy,
    • metod oceny ryzyka zawodowego,
    • elementów psychologii pracy.

Ponadto jako absolwent będziesz w pogłębionym stopniu świadom konieczności etycznego i profesjonalnego działania oraz będziesz otwarty na poszerzanie swojej wiedzy i doskonalenie kompetencji w zakresie studiowanej specjalności. Absolwenci specjalności uzyskują także kwalifikacje starszego inspektora BHP, a po zdobyciu rocznego doświadczenia zawodowego specjalisty ds. BHP (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2004 r, Dz. U. Nr 246, poz. 2468).

• Uczymy praktycznie

Ponieważ uczymy praktycznie jako absolwent będziesz dobrze przygotowany, aby móc dalej rozwijać się rozwijać się zawodowo jako pracownik lub menedżer służby bhp: inspektor, specjalista, kadra kierownicza wyższego i średniego szczebla zarządzania bezpieczeństwem i reagowania kryzysowego, ochrony informacji niejawnych. Możesz ubiegać się o zatrudnienie: w działach BHP, w urzędach państwowych, w centrach powiadamiania ratunkowego oraz wydziałach zarządzania kryzysowego administracji publicznej, firmach wdrażających zintegrowane systemy zarządzania, agencjach ochrony, w zakładach produkujących lub wdrażających środki zwalczania zagrożeń.

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności. Program specjalności regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu, w tym z pracodawcami. Dzięki temu wiemy, że przekazywane w ramach specjalności treści są aktualne i odpowiadają potrzebom rynku pracy. Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

• Program specjalności

Przykładowa tematyka przedmiotów realizowanych w ramach specjalności obejmuje:

• system BHP -projektowanie, wdrażanie, certyfikacja,
    • ergonomię w kształtowaniu warunków pracy,
    • system ochrony pracy w Polsce i UE,
    • prawo pracy,
    • czynniki szkodliwe i niebezpieczne w środowisku pracy,
    • wdrażanie przepisów ogólnych i branżowych bhp,
    • wypadki przy pracy i choroby zawodowe.
  • Opłaty

Zarządzanie -  II stopnia  Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) i studia zaoczne (niestacjonarne) 520 zł   280 zł*   230 zł** 580 zł 580 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Bonifikata na I semestr studiów.

** Dla Absolwentów WSB

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Zarządzaniu”.