Specjalność

Tryb: Stacjonarne Zapisz się
  • Czego się nauczysz?

• podejmowania decyzji kierowniczych,
    • unijnego i krajowego prawodawstwa w zakresie bezpieczeństwa transportu,
    • wymagań dla obowiązkowych i dobrowolnych systemów zarządzania w transporcie,
    • zasad postępowania w sytuacjach kryzysowych i analizy zdarzeń transportowych,
    • opracowania i wdrożenia systemów zarządzania w przedsiębiorstwach transportowych,
    • opracowania polityki bezpieczeństwa organizacji,
    • analizy rozwoju przedsiębiorstwa w aspekcie bezpieczeństwa,
    • metod i technik zarządzania ryzykiem,
    • audytowania systemów zarządzania
    • wykorzystania BSP w lotach bez widzialności.
  • Uczymy praktycznie

Wszystkie zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności.

Program specjalności Zarządzanie bezpieczeństwem w transporcie i sytuacjach kryzysowych, przygotowuje studentów do uzyskania specjalistycznych certyfikatów:

• Audytora/Pełnomocnika Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem w transporcie,
    • Audytora/Pełnomocnika Systemu Zarządzania Utrzymaniem w transporcie czy Menagera zarządzania ryzykiem w transporcie.

Specjalność organizowana we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

• Program specjalności

Wybrane treści realizowane w ramach specjalności:

• Systemy zarządzania w transporcie
    • Działania intencjonalne - terroryzm
    • Negocjacje i komunikacja w sytuacji kryzysu
    • Kształtowanie postaw i zachowań w sytuacji o charakterze terrorystycznym
    • Organizacja i funkcjonowanie systemów powiadamiania ratunkowego i centrów zarządzania kryzysowego
  • Opłaty

Transport - studia II stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) i studia zaoczne (niestacjonarne) 350 zł 100 zł* 440 zł 440 zł 440 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł