Doktoranci z całej Polski dyskutowali o paradygmatach współczesnego zarządzania organizacjami

W dniach 23 i 24 października 2020 r., Akademia WSB była gospodarzem VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Doktorantów z cyklu Paradygmaty współczesnego zarządzania organizacjami. Tegoroczna edycja konferencji, z uwagi na panujące warunki epidemiologiczne, zorganizowana została w formule online, z wykorzystaniem elektronicznych platform do video komunikacji na odległość.

W trakcie konferencji, w której udział wzięło blisko 200 osób, dokonano przeglądu najnowszych prac naukowych i badawczych oraz aktualnych problemów naukowych, nad którymi pracują doktoranci z uczelni i jednostek pozaakademickich z całego kraju. Udział w konferencji umożliwił uczestnikom wymianę doświadczeń,  dyskusję, prezentację dokonań dotyczących paradygmatów współczesnego zarządzania organizacjami oraz wymianę poglądów z samodzielnymi pracownikami naukowymi.

Konferencję uroczyście otworzyli dr Marcin Lis – Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem oraz prof. dr hab. Marek Lisiński - Kierownik Katedry Zarządzania Akademii WSB i Przewodniczący Komitetu Naukowego (pomysłodawca wyjątkowej formuły konferencji). Wykład inaugurujący Konferencję pt. "O (ograniczonej i selektywnej) potrzebie kreowania nowych obszarów badawczych w dyscyplinie Nauki o Zarządzani i Jakości, wygłosił prof. dr hab. Szymon Cyfert z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wykład nt. „Jak publikowanie naukowe uczynić efektywnym – standardy międzynarodowe, przedstawił dr hab. Piotr Buła, prof. UEK. Uczestnicy wzięli również udział w sesjach warsztatowych, na które złożyły się prezentacje artykułów naukowych doktorantów, recenzje samodzielnych pracowników naukowych oraz dyskusja nad merytoryczną, metodyczną i formalną zawartością prezentowanych artykułów.

Drugiego dnia konferencji, uczestnicy wzięli udział w warsztatach metodologicznych prowadzonych przez naukowców takich jak prof. dr hab. Ewa Ziemba i prof. dr hab. Wojciech Dyduch z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. Aldona Glińska-Neweś z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. dr hab. Łukasz Sułkowski i prof. dr hab. Wojciech Czakon  z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Sergio Palacios (PhD) z Greehey School of Business, St. Mary’s University oraz dr hab. Andrzej Czupryński i prof. dr hab. Bernard Wiśniewski z Akademii WSB.

Wydarzeniem towarzyszącym było również „Seminarium naukowe dla opiekunów naukowych, promotorów i promotorów pomocniczych rozpraw doktorskich”, które spotkało się ze szczególnym uznaniem i entuzjazmem uczestników. Jednym z prelegentów seminarium był prof. John Antonakis z University od Lausanne w Szwajcarii, który przedstawił wykład pt. „Publishing in top tier international journals: Do’s and dont’ts. Słuchacze seminarium uczestniczyli również w prezentacjach wygłoszonych przez prof. dr hab. Łukasza Sułkowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Ewę Stańczyk-Hugiet z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz przedstawicieli Politechniki Warszawskiej,  dr hab. Annę Kosieradzką (prof. PW) i dr hab. Janusza Zawiłe-Niedźwieckiego (prof. PW).

Konferencja została sfinansowana w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”.