13.09.2023

Dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB na międzynarodowej konferencji naukowej dotyczącej współpracy terytorialnej

„International Scientific Conference Borderlands facing a polycrisis in the 21st century. Resilience and future perspectives of cross-border relations”, to prestiżowe wydarzenie naukowe, które odbywało się od 10 do 12 września we Wrocławiu i Opolu. Zgromadziło badaczy relacji międzyorganizacyjnych i współpracy terytorialnej z całego świata, rozmawiano m.in. o tendencjach eurosceptycznych w Europie oraz o międzynarodowych skutkach wybuchu wojny w Ukrainie.  Organizatorami wydarzenia byli:

• Uniwersytet we Wrocławiu,
  • Uniwersytet w Opolu,
  • Saarland University
  • Jean Monnet Network: Borders, Human-to-Military Security Database,
  • University of Victoria Partners: Borders in Globalization (Canada)
  • CEEPUS – Border and Regional Studies Network (Central Europe)
  • Centrum Projektów Europejskich
  • Experiencing Europe Lab (Forthem Alliance)
  • Wspólny Sekretariat techniczny Programu INTERREG Cooperation Programme Polska–Saksonia 2021-2027

Podczas konferencji dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB przedstawiła prezentację pt.: "Cultural heritage as a driver to develop crossborder grass-root initiatives", gdzie prezentowała wyniki badań dotyczących współpracy terytorialnej.

Udział w konferencji został sfinansowany z projektu „Perfect - Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB" realizowanego w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” na lata 2019-2023.