02.12.2021

III Międzynarodowy kongres poświęcony zrównoważonemu rozwojowi, planowaniu krajobrazu i zarządzaniu terytorialnemu

W dniach 19 - 21 października 2021 roku odbył się w formule online III International Congress on Sustainable Development Landscape Planning and Territorial Governance (Międzynarodowy kongres poświęcony zrównoważonemu rozwojowi, planowaniu krajobrazu i zarządzaniu terytorialnemu).

W tym roku głównym organizatorem tego prestiżowego międzynarodowego przedsięwzięcia był Instytut Politechniczny w Portalegre (Portugalia). Akademia WSB po raz kolejny była jednym ze współorganizatorów kongresu, we współpracy z Uniwersytetem Extremadura (Hiszpanii), Uniwersytetem Azorów (Portugalia), Fundacją FISAT (Peru), Uniwersytetem Madery (Portugalia), Uniwersytetem w Évorze (Portugalia) oraz Instytutem CIP z Belgradu (Serbia)

Głównym celem kongresu było zbadanie pojawiających się kwestii i przyszłych wyzwań dotyczących zarządzania terytorialnego i zarządzania publicznego, a także badań z innych dziedzin, które mogą mieć wpływ na zrównoważony rozwój.

W tym kontekście uczestnicy poruszali tematy m.in. współpracy transgranicznej i międzyregionalnej, a także współpracy międzyorganizacyjnej. Omówione zostały zagadnienia takie jak: inteligentne miasta, polityka i strategie dotyczące różnorodności biologicznej, zagadnienia dotyczące dostępność systemów transportowych, zrównoważone zarządzanie turystyką, kulturą i energią odnawialną, gospodarka cyrkularna i zielona, prawa i prawodawstwo w zakresie ochrony środowiska oraz strumienie migracyjne - strategie, zarządzanie i planowanie.

Przedstawicielem Akademii WSB, biorącym czynny udział w kongresie oraz pełniącym funkcję koordynatora wydarzenia, był dr Rui Alexandre Castanho, prof. AWSB. W wydarzeniu wzięli również udziału studenci. Malika Aitaliyeva, studentka Stosunków Międzynarodowych, Sandeep Tayal oraz Katarzyna Pamula, studenci Zarządzania, przedstawiając rezultaty swoich badań naukowych.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Sandeep Tayal, referujący swoją pracę pod tytułem „Modeling a Self-sustaining Ecovillage: Using Traditional Practices in Asian Countries”. , został uhonorowany prestiżową nagrodą dla najlepszej młodej pracy badawczej - Best Young Research Paper.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!