Mendeley + ScienceDirect: przydatne narzędzia w pracy naukowca

W dniu 22.03.2022 r. odbyło się szkolenie online z serii Praktyczne wykorzystanie menadżerów bibliografii pt.: „Mendeley + ScienceDirect: przydatne narzędzia w pracy naukowca”.

Trener: Kamila Kokot-Kanikuła, firma Elsevier

Zagadnienia omawiane podczas szkolenia:

Poznaj Mendeley

• Czym jest i do czego służy menadżer bibliografii Mendeley
  • Praktyczne porady, w jaki sposób korzystać z narzędzia
  • Przydatne funkcjonalności Mendeley - demonstracja online
  • Sesja Q&A

ScienceDirect - literatura naukowa na wyciągnięcie ręki

• Pierwsze kroki z ScienceDirect
  • Zawartość bazy oraz personalizacja konta użytkownika
  • Strategie wyszukiwawcze
  • Wiedza w praktyce – demonstracja online
  • Sesja Q&A

Mendeley to bezpłatny menadżer publikacji naukowych i akademicka sieć społecznościowa, które pomagają uporządkować badania naukowe, współpracować z innymi online i odkrywać najnowsze wyniki badań.

ScienceDirect jest to wiodąca platforma Elsevier zawierająca zrecenzowaną literaturę naukową. Platforma ScienceDirect łączy w sobie wiarygodne, pełne treści publikacji naukowych, technicznych i medycznych, z inteligentną, intuicyjną funkcjonalnością, co pozwala użytkownikom uzyskać większą ilość informacji i pracować wydajniej i efektywniej.

Szkolenie realizowane jest w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2019 - 2022 nr projektu 018/RID/2018/19.