24.09.2021

Międzynarodowa Konferencja „Territorial and Inter-Organizational Cooperation’2021”

W dniach 22-24.09.2021 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Territorial and Inter-Organizational Cooperation’2021”, zorganizowana w formule hybrydowej w hotelu Kotarz w Brennej.

Konferencja zorganizowana została w innowacyjnej formule – sesjom plenarnym towarzyszyły obrady w formie Roundtable debate, sesje tematyczne oraz liczne wydarzenia towarzyszące.

W konferencji uczestniczyło ponad 150 osób z 25 państw, reprezentujący ponad 40 ośrodków naukowych na świecie. Wśród prelegentów wystąpili wybitni naukowcy i praktycy z dziedziny współpracy transgranicznej, m.in.:

• Rajko Antlej, Development Agency Kozjansko, Šentjur, Słowenia
  • Dr Svetlana Buko, Carinthia University of Applied Sciences, Austria
  • Dr Francesco Cappellano, University of Eastern Finland, Finlandia
  • Prof. Tomás Lopes Cavalheiro Ponce Dentinho, University of Azores, Portugalia
  • Dr. Peter Dörrenbächer, Universität des Saarlandes, Niemcy
  • Dr Megan Hopkins, University of California in San Diego, USA
  • Prof. Martin Klatt, University of Southern Denmark, Dania
  • Prof. Eithne Knappitsch, Carinthia University of Applied Sciences, Austria
  • Prof. Gabriela Carmen Pascariu, Alexandru Ioan Cuza University of Iasi, Rumunia
  • Prof. Bernard Reitel, Artois University, Francja
  • Martin Unfried, Maastricht University, Holandia
  • Prof. Birte Wassenberg, University of Strasbourg, Francja

Konferencja poświęcona została tematyce zarządzania terytorialnego, współpracy transgranicznej i międzyorganizacyjnej, zarządzaniu publicznemu, zarządzaniu projektami, zrównoważonemu rozwoju, odnawialnym źródłom energii i przepływom migracyjnym.

Organizatorzy wydarzenia:

• Instytut Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB
  • Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”
  • Institut Euroschola
  • Transfrontier Euro-Institut Network
  • Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z konferencyjną księgą abstraktów.

Book of Abstract

Data wydarzenia - 22.09.2021 r. - 24.09.2021 r.