07.09.2023

O polskich strefach aktywności gospodarczej podczas Kongresu Ekonomicznego w Libercu

W dniach  od 4 do 5 września br., dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB uczestniczyła w Liberec Economic Forum 2023 organizowanym przez Uniwersytet Techniczny w Libercu. Tegoroczny kongres ekonomiczny zorganizowany został pod hasłem: Business resilience and sustainability in the planetary age - rules for survival. W trakcie tego wydarzenia naukowego dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB przedstawiła wyniki badań, prowadzonych wspólnie z doktorantem Januszem Pierzyną, dotyczących roli czynników endogenicznych w rozwoju stref aktywności gospodarczej tworzonych przez polskie samorządy. Wydarzenie naukowe było także okazją do omówienia bieżącej współpracy naukowej Uniwersytetu Technicznego w Libercu oraz Akademii WSB, która dotyczy m.in. realizacji naukowych projektów transgranicznych.

Udział w konferencji został sfinansowany z projektu „Perfect - Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB" realizowanego w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” na lata 2019-2023.