Ogłoszenie o konkursie dla doktorantów w Akademii WSB na 2021

W związku z realizacją projektu: „PERFECT – Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB" nr 018/RID/2018/19, finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” na lata 2019-2022, z przyjemnością informujemy o otwarciu naboru wniosków o grant na prowadzenie badań naukowych w ramach rozprawy doktorskiej.

Celem przyznania grantu jest podniesienie jakości prowadzonych badań naukowych oraz przygotowanie publikacji/ kolejnego etapu pracy doktorskiej.

Termin nadsyłania wniosków: do dnia 30.11.2020 r.
Ogłoszenie wyników naboru: do dnia 11.12.2020 r.

Termin realizacji grantu: od 01.01.2021 do 31.07.2021 r.
Termin złożenia raportu z grantu: do dnia 31.08.2021 r.

Kwota dofinansowania: do 10 000 PLN

Szczegółowe wytyczne:

1. O dofinansowanie może starać się doktorant, który ma otwarty przewód doktorski w Akademii WSB lub posiada pozytywną opinię Komisji Nauki (po prezentacji koncepcji rozprawy doktorskiej na otwartym zebraniu pracowników w AWSB), w dyscyplinie nauki o zarządzaniu/ nauki o zarządzaniu i jakości.
  2. Środki mogą być przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem badań w ramach pracy doktorskiej tj. w szczególności: niezbędne materiały, badania ilościowe lub jakościowe, analizę statystyczną, publikację naukową lub inną formę upowszechniania wyników badań (w tym na czynny udział w konferencji naukowej krajowej lub zagranicznej- z publikacją, prezentacją wyników badań lub posterem).
  3. Maksymalna kwota na realizację jednego grantu wynosi nie więcej niż 10 000 PLN.
  4. Dofinansowanie przeznaczone jest wyłącznie na pokrycie kosztu materiałów i usług. Z grantu nie mogą być finansowane wynagrodzenia, w tym wykonanie usługi na podstawie umowy cywilno-prawnej.
  5. Grant realizowany jest w terminie do 30.06.2021 r., a realizacja oznacza, że samo zdarzenie (np. konferencja), faktura za usługę i wypływ pieniędzy z rachunku bankowego Uczelni będzie miał miejsce do tego terminu.
  6. Skutecznym rozliczeniem merytorycznym i finansowym grantu jest:

- jeśli grant był przeznaczony na przeprowadzenie badania ilościowego lub jakościowego, analizę statystyczną - złożenie raportu z uzyskanych wyników badań/przeprowadzonych prac (dane z badań pierwotnych wraz ze skróconą analizą, jako załącznik do raportu z grantu), maksymalnie do dnia 31.08.2021 r.

- jeśli grant był przeznaczony na publikację naukową lub inną formę upowszechniania wyników badań (w tym na czynny udział w konferencji naukowej krajowej lub zagranicznej) – przedstawienie w formie papierowej (jako załącznik do raportu z grantu) co najmniej 1 artykułu przygotowanego i przesłanego do redakcji wybranego czasopisma do opublikowania oraz przyjętego do recenzji lub przyjętego do druku, w renomowanym czasopiśmie naukowym o oznaczonym współczynniku wpływu lub indeksowanych w WoS/Scopus (lista MNiSW) z liczbą pkt co najmniej 20, maksymalnie do dnia 31.08.2021 r.
  7. Szczegółowe kryteria merytoryczne kwalifikacji wniosków:

Oceniany będzie:

a) opis planowanych badań/czynności (0-5 pkt);
    b) zastosowane metody badawcze i oczekiwane rezultaty badań (0-5 pkt);
    c) kalkulacja kosztów projektu, adekwatność nakładów do przewidywanego wkładu pracy, realność realizacji grantu w wyznaczonym terminie (0-5 pkt);
    d) uzasadnienie przedstawiające wpływ uzyskanego grantu na jakość prowadzonych badań naukowych oraz przygotowanie publikacji lub postęp w realizacji kolejnego etapu pracy doktorskiej (0-5 pkt.).
    e) etap zaawansowania pracy doktorskiej (0-5 pkt);

Dodatkowe punkty przyznawane będą za:

f) współpracę naukową doktoranta z innymi ośrodkami (zagraniczna jednostka naukowa lub przedsiębiorstwo) zaangażowanymi w realizację pracy doktorskiej/grantu (0-5 pkt);

8. Wnioski oceniane będą w sposób rankingowy przez powołaną przez Kierownika Projektu Komisję Konkursową.
  9. Wnioski należy składać w formie elektronicznej (ze skanem podpisu wnioskodawcy i promotora) przesyłając go na adres: rid@wsb.edu.pl
    W najbliższym możliwym terminie (nie później niż do dnia zakończenia grantu) należy też dosłać formę papierową lub złożyć go osobiście w Dziale Rozwoju Nauki (w bibliotece Akademickiej, piętro 3, pokój 433) od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00.
  10. Ostateczną decyzję o przyznaniu finansowania podejmuje Kierownik Projektu PERFECT na podstawie Karty Oceny Wniosku i rekomendacji Komisji Konkursowej i nie podlega do niej odwołanie.
  11. Wnioskodawcy będą powiadamiani o decyzji w sposób mailowy.
  12. Kierownik Projektu PERFECT zastrzega sobie - na etapie oceny projektu - prawo korekty zaproponowanego kosztorysu (struktury i wysokości poszczególnych pozycji kosztów). Przyznane grantu następuje po akceptacji przez Wnioskodawcę korekt, o których mowa w zdaniu poprzednim.
  13. Wnioskodawca ma możliwość wglądu w recenzję własnego wniosku.
  14. Wnioskodawcom, którym nie przyznano dofinansowania w danym naborze przysługuje prawo złożenia wniosku w kolejnych naborach.
  15. Przelewy za usługi dokonywane będą po uzyskaniu zgody Kierownika Projektu (z którego finansowany będzie grant), na podstawie wypełnionego formularza i zlecane przez Dział Rozwoju Nauki na podstawie prawidłowo wystawionych faktur VAT/Rachunków.
  16. Szczegółowe informacje na temat wymogów przy realizacji grantu tj. np. obowiązujących drukach, sposobie zamawiania usług, danych niezbędnych do wystawienia faktur, logotypie projektu PERFECT (z którego finansowany jest grant), niezbędnej formule o źródle finansowania przy publikacji, afiliacji itp. zostaną przedstawione laureatom niezwłocznie po ogłoszeniu wyników konkursu.

Osoba kontaktowa w sprawie konkursu:

Joanna Dróżdż
Zastępca Dyrektora Działu Rozwoju Nauki
Specjalista ds. projektów, badań i analiz
Dział Rozwoju Nauki
e-mail: jdrozdz@wsb.edu.pl