13.10.2023

Przedstawiciele Akademii WSB wśród prelegentów Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów w Brukseli

Dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB oraz dr Francesco Cappellano, przedstawiciele Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB zostali zaproszeni do grona prelegentów European Week of Regions and Cities. Ta prestiżowa, międzynarodowa impreza, organizowana cyklicznie od wielu lat przez Komisję Europejską odbywała się w tym roku w terminie od 9 do 12 października w Brukseli.

Dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB wzięła udział w sesji  UNIVERSITY: Discussing Persistent Legal-administrative & Institutional Border Barriers Across the EU, organizowanej przez European Studies Association i European Regional Studies Association. Tematem wystąpienia były bariery instytucjonalno-prawne we współpracy transgranicznej w Europie Wschodniej. Pozostałymi panelistami w tej sesji byli: Ricardo Fereira, Komisja Europejska; Estelle Evrard, Luxembourg University oraz Eduardo Medeiros, Lisbon University.

Dr Francesco Cappellano wziął udział w sesji Data and methods for policy monitoring: a learning lab for practitioners, gdzie prezentował stosowane przez siebie metody analizy danych w badaniach transgranicznych. Sesja została zorganizowana przez Joint Research Centre Komisji Europejskiej w Sevilli i była moderowana przez prof. Anne Belen Cristobal z Politechniki w Madrycie.