26.04.2022

VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa - Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka

W dniach 26-27 kwietnia w Akademii WSB odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka”, zorganizowana w formule online w ramach projektu „Perfect – Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB”, który jest jednym z kluczowych projektów Ministerstwa Edukacji i Nauki wspierających rozwój dorobku naukowego polskich uczonych oraz promujących polską naukę w światowym wymiarze.

Pierwszy dzień konferencji poświęcony został zagadnieniom związanym m.in. z cyfryzacją, sztuczną inteligencją, Big Data, robotyzacją i automatyzacją. Ponad 400 uczestników, w tym światowej sławy naukowców i przedstawicieli krajowych ośrodków akademickich, partnerów konferencji oraz przedstawicieli środowiska biznesu, organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, kultury i edukacji przywitali dr hab. Zdzisława Dacko - Pikiewicz, prof. AWSB, Rektor Akademii WSB, dr hab. Katarzyna Szczepańska – Woszczyna, prof. AWSB, Prorektor ds. Nauki i Kształcenia oraz dr Janusz Michałek, Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, główny partner wydarzenia.

Wśród zaproszonych gości, którzy uświetnili przebieg konferencji, znaleźli się:

• Prof. dr hab. Łukasz Sułkowski, Uniwersytet Jagielloński
  • Tomasz Brodziak, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży, Kotrak S.A.
  • Łukasz Górecki, Dyrektor, Klaster Silesia Automotive and Advanced Manufacturing (KSSE)
  • Luiz Hanania, Wiceprezes Grupy Veolia w Polsce
  • Mariusz Hetmańczyk, Zastępca dyrektora, Zespół ds. Kontaktu z Rynkiem, Dział Zarządzania Wiedzą Platformy Przemysłu Przyszłości
  • dr Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty SA, Przewodniczący Rady Platformy Przemysłu Przyszłości
  • Krzysztof Mędrala, Chief Executive Officer, MedApp
  • Artur Pollak, Prezes Zarządu, APA Group
  • dr inż. Tomasz Siemek, Prezes Cloud Team, Grupa APN Promise
  • Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach
  • Marek Zychla, Prezes Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan, Członek Zarządu Brembo

W pierwszym dniu konferencji zostały zaprezentowane m.in. efekty projektu realizowanego wspólnie przez Akademię WSB i Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną w ramach Klubu Innowatora. Jest to platforma edukacyjna i treningowa, służąca wymianie wiedzy, doświadczenia i know-how czerpanego poprzez success stories tzw. „klubowych gości” – autorytetów w dziedzinie innowacji. Klub pozycjonowany jest jako elitarny i prestiżowy, łączący realną współpracę nauki z biznesem w zakresie pozyskiwania talentów i tworzenia na ich bazie kadr dla firm innowacyjnych. Podczas sesji Klubu Innowatora wystąpili:

• Elżbieta Modrzewska, Menadżer Klubu Innowatora KSSE
  • Monika Bryl, Zastępca Prezesa Zarządu KSSE
  • Katarzyna Pączkowska, Dyrektor ds. Rekrutacji Stałej, Manpower
  • Dr inż. Karol Jędrasiak, Prezes Zarządu spółki VRTechnology

Podczas drugiego dnia konferencji odbyły się spotkania z keynote speakerami:

• Prof. Elena Novelli, City, University of London, United Kingdom
  • Liviu Stirbat, Komisja Europejska
  • Prof. Heinz D. Kurz, University of Graz, Austria
  • Prof. Sofia Johan, Florida Atlantic University, USA

W drugiej części ostatniego dnia konferencji odbyły się 3 równoległe sesje tematyczne:

• Thematic session 1 COMPETENCIES FOR THE FUTURE
  • Thematic session 2 DIGITALIZATION AND ARTIFICIAL INTELLIGENCE
  • Thematic session 3 ENTREPRENEURSHIP, INNOVATION AND CHANGE MANAGEMENT

Podczas sesji będziemy świadkami interesujących wystąpień prelegentów – praktyków, naukowców, doktorantów oraz dyskusji na prezentowane przez nich tematy.

Organizatorzy wydarzenia