Warsztat badacza z firmą Elsevier

W dniach 22.02. 02.03 i 15.03 br. zrealizowana została seria spotkań - warsztatów badacza z firmą Elsevier, które odbyły się w ramach projektu „Perfect - Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB”:

1. Jak rozpocząć przygodę z narzędziem SciVal

22.02.2021 r. godz. 11:00 – 12:15

2. Pozyskiwanie danych do procesów oceny – wyzwanie ewaluacja

02.03.2021 r. godz. 13:00 – 14:15

3. Dlaczego widoczność ma znaczenie

15.03.2021 r. godz. 11:00 – 12:15

Warsztaty prowadzone zostały przez Pana Bartłomieja Więckowskiego z firmy Elsevier dla pracowników naukowych Akademii WSB.

Opis warsztatów:

1. Jak rozpocząć przygodę z narzędziem SciVal
    SciVal to narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus, które umożliwia wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w światowej nauce. Podczas szkolenia zobaczyliśmy do czego mogą posłużyć dostępne wskaźniki oraz to, że każdy może wykonać nawet skomplikowane analizy w kilka minut.
  2. Pozyskiwanie danych do procesów oceny – wyzwanie ewaluacja
    Ewaluacja jest wyzwaniem zarówno dla uczelni, jak i dla naukowców. W tym procesie warto wykorzystywać wszystkie dostępne możliwości. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jakie informacje może nam dostarczyć baza Scopus, a jakie możemy znaleźć w narzędziu SciVal.

3. Dlaczego widoczność ma znaczenie?
    Na takie pytanie próbuje sobie odpowiedzieć dziś każdy w globalnym Świecie. W dzisiejszych czasach zarówno autorzy-naukowcy, jak i kadry zarządzające instytucjami naukowymi i uczelniami poszukują najlepszej ścieżki na poprawę swojego „visiblity”. Podczas webinarium poruszyliśmy tę trudną kwestię i odpowiedzieliśmy na pytanie czy i dlaczego widoczność jest dla nas ważna.