Warsztaty Metodologiczne w ramach ogólnopolskiej konferencji naukowej doktorantów

W związku z realizacją projektu: „PERFECT – Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB" nr 018/RID/2018/19, finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” na lata 2019-2022, Akademia WSB zaprosiła doktorantów do udziału w warsztatach metodologicznych. Celem inicjatywy było wsparcie młodych pracowników naukowych na etapie przygotowania rozprawy doktorskiej z obszaru nauki o zarządzaniu i jakości. Warsztaty odbyły się w dniach 18-19 października 2019 r. w Dąbrowie Górniczej w Akademii WSB i były kontynuacją VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Doktorantów "Paradygmaty współczesnego zarządzania organizacjami”, która miała miejsce w dniach 11-12 maja 2019 w Dąbrowie Górniczej.

Warsztaty miały na celu rozwój naukowy młodych pracowników nauki z uczelni i jednostek pozaakademickich z całego kraju. To projekt, w trakcie którego Doktoranci mieli możliwość uczestnictwa w wykładach i warsztatach metodologicznych, dyskusji założeń poszczególnych etapów swoich prac doktorskich, uzyskali indywidualne konsultacje doświadczonych pracowników naukowych.

W programie spotkania zrealizowano wykłady i warsztaty nt.:

• jak napisać pracę doktorską?
  • formułowania hipotez,
  • metodologii badań naukowych w naukach społecznych,
  • metod badawczych w naukach ekonomicznych,
  • szczegółowe metodyki badań jakościowych - analiza tekstu,
  • indukcja niezupełna jako naukowa metoda rozwiązywania problemów ekonomicznych,
  • komunikowania wyników pracy naukowej,
  • budowania marki osobistej naukowca,
  • zasad publikowania artykułów naukowych,
  • doświadczenia z prowadzenia doktoratów opracowywanych przez praktyków biznesu.

Warsztaty poprowadzili wybitni naukowcy:

• prof. dr hab. Wojciech Czakon (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)
  • prof. dr hab. Wojciech Dyduch (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)
  • prof. dr hab. Marek Lisiński (Akademia WSB)
  • prof. dr hab. Łukasz Sułkowski (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)
  • prof. Romualdas Ginevičius (Vilnius Gediminas Technical University)
  • prof. nadzw. dr hab. inż. Sebastian Kot (Politechnika Częstochowska)
  • prof. nadzw. dr hab. Anna Kwiotkowska (Politechnika Śląska)
  • prof. nadzw. dr hab. Marek Szarucki (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)
  • prof. nadzw. dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki (Politechnika Warszawska)
  • prof. nadzw. dr hab. Grzegorz Maciejewski (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)
  • prof. nadzw. dr hab. Czesław Mesjasz (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)