Warsztaty z redaktorami Academy of Management Journal

W dniu 16.11.2020 r. odbyły się warsztaty z redaktorami naczelnymi Academy of Management Journal pt. „Publishing in highly ranked scientific journals– workshop for scientists and researchers”. Moderatorem warsztatów był dr hab. Włodzimierz Sroka, prof. AWSB.

Podczas warsztatów mieliśmy okazję posłuchać wystąpień międzynarodowej grupy edytorskiej magazynu AMJ, który jest jednym z najważniejszych magazynów z dziedziny nauk o zarządzaniu. Speakerami wydarzenia byli:

• prof. Laszlo Tihanyi, redaktor naczelny Academy of Management Journal, Rice University, Houston, Texas, Stany Zjednoczone,
  • prof. Luis Diestre, IE Business School, Madryt, Hiszpania,
  • prof. Floor Rink, Groningen University, Holandia,
  • Tammar Zilber, Ph.D., Hebrew University of Jerusalem, Izrael,
  • prof. Ingo Weller, LMU Munich, Niemcy.

Agenda warsztatów:

13:00-13:05 - Wprowadzenie przez moderatora (dr hab. Włodzimierz Sroka, prof. AWSB)
13:05-13:40 - Responding to Reviewers (prof. Luis Diestre)
13:40-14:15 - Applying Psychological Theory to the Field of Management (prof. Floor Rink)
14:15-14:50 - Publishing Qualitative Research in AMJ (Tammar Zilber, Ph.D.)
15:00-15:40 - Empirical Research at the Micro-Macro Interface (prof. Ingo Weller)
15:40-16:20 - Submitting Your Work to AMJ  (prof. Laszlo Tihanyi)

Academy of Management Journal to czasopismo naukowe z zakresu zarządzania i teorii organizacji  wydawane przez Academy of Management (drugim, równie prestiżowym periodykiem tej organizacji jest Academy of Management Review). Należy do pięciu najczęściej cytowanych periodyków naukowych z tej dyscypliny. Publikuje artykuły oparte zarówno o metody ilościowe jak i metody jakościowe, także z różnych paradygmatów. Więcej informacji o czasopiśmie: https://www.scopus.com/sourceid/20191?origin=recordpage