Zaproszenie do udziału w szkoleniu online pt. „Zarządzanie projektem B+R - kształtowanie kompetencji menedżerskich w obszarze projektów B+R”.

Szanowni Państwo,

W imieniu Prorektor ds. Nauki i Kształcenia, dr hab. Katarzyny Szczepańskiej-Woszczyna, prof. AWSB, zapraszamy Państwa na szkolenie online pt. „Zarządzanie projektem B+R - kształtowanie kompetencji menedżerskich w obszarze projektów B+R”.

Termin szkolenia: 8-9 marca 2021 r. (poniedziałek, wtorek) w godzinach 9:00-16:15

Link do rejestracji: [LINK]

Prosimy o rejestrację do dnia 5.03.2021 r. do godz. 12:00 -  liczba miejsc ograniczona.

Trener: Włodzimierz Gawroński, firma AVENHANSEN® Sp. z.o.o.

Tematyka szkolenia:

1. Poszukiwanie i tworzenie pomysłu na nowy produkt lub usługę – omówienie wybranych metod generowania pomysłów na innowacje
  2. B+R a etapy procesu innowacyjnego – zależności i pola konfliktów
  3. Wybór pomysłów z badań podstawowych
  4. Etap koncepcji. Określenie rynkowych i technicznych celów projektu
  5. Etap badań. Wstępna selekcja, ukierunkowanie i konkretyzacja pomysłu - wstępne szacunki rynkowe (wielkość rynku, możliwa akceptacja odbiorców)
  6. Wstępne szacunki techniczne (parametry techniczne)
  7. Ostateczna selekcja projektów
  8. Etap rozwoju. Doskonalenie i dopracowanie szczegółów technicznych, finansowych, organizacyjnych, prawnych
  9. Etap ekonomiczny. Społeczna i ekonomiczna ocena efektów
  10. Wstępna ocena znaczenia strategicznego, wykonalności, możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej – decyzja o uruchomieniu ścieżki realizacji projektu.
  11. Harmonogram projektu (Kamienie Milowe) – sposoby parametryzacji kamieni milowych, scenariusze w przypadku nieosiągnięcia kamienia milowego oraz środki zaradcze/naprawcze.
  12. Ogólny algorytm oceny dojrzałości wdrożeniowej rozwiązań innowacyjnych (SDW)
  13. Metody oceny opłacalności projektów
  14. Metody wielokryterialne
  15. Metody oceny subiektywnej
  16. Metody oceny punktowej
  17. Błędy popełniane w systemie oceny projektów
  18. Ryzyka związane z realizacją projektów B+R
  19. Komercjalizacja wyników B+R – możliwe scenariusze działania.

Szczegółowy program szkolenia znajduje się TUTAJ

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu „Perfect- Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB”.