Zaproszenie do udziału w wykładzie online Prof. Pinar Ozcan, University of Oxford

Szanowni Państwo,

W imieniu Prorektor ds. Nauki i Kształcenia, dr hab. Katarzyny Szczepańskiej – Woszczyna, prof. AWSB, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wykładzie online z Prof. Pinar Ozcan, University of Oxford, pt. “Industry Disruption and The Rise of Data-Driven Businesses”.

Data: 25 marca 2021 r. o godz. 11:00
Czas trwania: 1 godz. 15 min.
Miejsce wykładu: online, platforma ClickMeeting

Wykład odbędzie się w ramach Festiwalu Nauki Akademii WSB. Serdecznie zachęcamy do rejestracji za pomocą formularza rejestracyjnego, wybierając z listy rozwijanej poniższy wykład:
prof. Pinar Ozcan “Industry Disruption and The Rise of Data-Driven Businesses” 25.03 godz. 11.00 -12.15

Industry Disruption and The Rise of Data-Driven Businesses

W trakcie wykładu Prof. Ozcan wyjaśni aktualne trendy technologiczne, które wskazują na międzysektorowe zaburzenie istniejących modeli biznesowych i zastąpienie ich przedsiębiorstwami opartymi na analizie danych. Poda przykłady z sektora finansowego, opieki zdrowotnej i szkolnictwa wyższego, a także udzieli wskazówek dla przedsiębiorców, chcących rozpocząć działalność gospodarczą opartą na danych (Data Driven Business).

Pinar Ozcan jest Profesorem Przedsiębiorczości i Innowacji na Uniwersytecie w Oxfordzie. Pełni również funkcję dyrektora Oxford Future of Finance and Technology (Fintech) Initiative.

Prof. Ozcan specjalizuje się w przedsiębiorczości i strategii na rynkach technologicznych. Jej obecne badania obejmują projekt Open Banking, w ramach którego analizuje zakłócenia w sektorze bankowym spowodowane regulacjami i wejściem na rynek FinTechów, a także rozwój ekonomii współpracy.
Prof. Ozcan ukończyła studia doktoranckie w ramach Stanford Technology Ventures Program (STVP) na Wydziale Nauk o Zarządzaniu i Inżynierii Uniwersytetu Stanforda, California, USA.

W Stanford, Prof. Ozcan zarządzała AEA Stanford Executive Institute, letnim programem dla kadry zarządzającej z branży high-tech przez trzy lata. Organizowała również seminaria Stanford Entrepreneurship Thought Leaders i uczestniczyła w tworzeniu Stanford Entrepreneurship Corner dla nauczycieli przedsiębiorczości z całego świata.

W 2017 roku Prof. Ozcan miała zaszczyt zostać wybrana do rankingu Top 40 Business School Professors under 40 przez Poets and Quants. W 2018 roku otrzymała nagrodę Strategic Management Society Research in Organisations Award za pracę nad zakłóceniami w sektorze bankowym we współpracy z Swift Institute. Prof. Ozcan została także wybrana do globalnej listy Thinkers 50 dla wschodzących myślicieli z potencjałem do wniesienia trwałego wkładu w teorię i praktykę zarządzania. W 2019 roku, została również wybrana jako British Academy Mid-Career Fellow za pracę nad zakłóceniami w bankowości w Europie i Wielkiej Brytanii.

Wykład organizowany jest w ramach projektu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB”, w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”.