Nowa publikacja w otwartym dostępie

Koncepcja Smart City i potencjały 4T. Inteligentne zarządzanie miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Grzegorz Kinelski, Karolina Mucha-Kuś, Zbigniew J. Makieła. Wydawnictwo Naukowe Akademii WSB. ISBN-13 978-83-66794-51-1.

Nakładem Wydawnictwa Naukowego Akademii WSB ukazała się monografia zbiorowa pt. "Koncepcja Smart City i potencjały 4T. Inteligentne zarządzanie miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii” pod redakcją naukową prof. dr. hab. Zbigniewa J. Makieły, dr Karoliny Muchy-Kuś oraz dr. Grzegorza Kinelskiego.

Publikacja ma na celu przybliżenie działań władz miast skupionych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, które mogą wpisywać się w koncepcję Smart City. Autorzy podjęli się badań nad zrozumieniem funkcjonowania smart city w aspekcie potencjału 4T oraz efektywnością rozwiązań występujących w Górnośląskiej-Zagłębiowskiej Metropolii, przedstawiając zagadnienia z perspektywy socjologii, ekonomii oraz nauk o zarządzaniu. Monografia może stanowić cenne źródło wiedzy dla studentów oraz badaczy studiów miejskich i regionalnych, badaczy innowacji, regionalistyki i urbanistyki, twórców polityki miejskiej, a także wszystkich zainteresowanych tematyką miejską.

Fragment recenzji

„Autorzy w ocenie recenzenta podjęli próbę zdefiniowania działań władz lokalnych w zakresie inteligentnego zarządzania miastami GZM, […] mających z założenia przyczynić się do obniżenia kosztów funkcjonowania miasta, optymalizacji wykorzystania zasobów miasta, poprawy jakości życia w mieście, uczynienia miasta bardziej tolerancyjnym i wygodnym, miasta przyjaznego dla wszystkich mieszkańców i interesariuszy, miasta, w którym relacje międzyorganizacyjne oparte są na zaufaniu”.

dr hab. Marzena Czarnecka, prof. UE Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Publikacja jest efektem grantu badawczego zrealizowanego w ramach projektu finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „PERFECT – Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB”.

Monografia została udostępniona w modelu Open Access w najpopularniejszych formatach, by ułatwić lekturę na wszelkiego rodzaju urządzeniach przenośnych – kliknij, aby pobrać.