Turniej Debat dla dzieci „Mały Obywatel Świata”

Turniej debat dla dzieci pt "Mały Obywatel świata"

Celem turnieju debat "Mały Obywatel Świata" jest promowanie świadomości globalnej i rozwijanie umiejętności debatowania wśród dzieci. Poprzez uczestnictwo w debatach na tematy związane z globalnymi problemami, dzieci będą miały okazję zgłębić swoją wiedzę na temat:

• różnorodności kulturowej
  • ekologicznych wyzwań
  • sprawiedliwości społecznej

Turniej będzie dotyczył wielu innych aspektów, które kształtują dzisiejszy świat!

Dodatkowo warsztaty dla nauczycieli będą miały na celu przygotowanie i przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu debat w systemie edukacji. Turniej prowadzony będzie wśród 8 klas z 4 szkół podstawowych na 4 etapach: klasowym, szkolnym, półfinały i finały. Do oceny przebiegu debat zostanie powołane jury spośród ekspertów Akademii WSB.

Projekt "Międzypokoleniowa Akademia Nauki" realizowany jest przez Akademię WSB, a dofinansowany z programu "Społeczna Odpowiedzialność Nauki II" przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.