Srebrni Plus – Senioralne Kluby Naukowe

Holistycznie podejście do zdrowia i nowoczesnych technologii

Srebrni Plus - Senioralne Kluby Naukowe to interdyscyplinarne warsztaty z informatyki, nowych technologii, promocji zdrowia i aktywnego trybu życia oraz aktywności kulturalno-artystycznej jako dziedzin mających największy wpływ na dobrostan życia osób w wieku senioralnym.

Warsztaty będą prowadzone w grupach 15 osobowych w 9 gminach Zagłębia Dąbrowskiego, a mianowicie (Bieruń, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Ogrodzieniec, Psary, Rogoźnik, Siemonia, Wojkowice) poprzez Uniwersytety Trzeciego Wieku współpracujące z Akademią WSB. Do przygotowania warsztatów i ich prowadzenia zostaną zatrudnieni specjaliści w swych dziedzinach, co przyczyni się do wysokiej jakości przekazu treści merytorycznych.

• Cyfrowi Plus
  • Najpopularniejsze zagrożenia oraz mechanizmy działania cyberprzestępców.
  • Zabezpieczanie danych przed cyberprzestępczością.
  • Sztuczna inteligencja a bezpieczeństwo w sieci.
  • Jak zacząć? Pierwsze kroki w pracy z komputerem.
  • Tworzenie dokumentów oraz korzystanie z podstawowych programów komputerowych.
  • Przeglądarka internetowa, czyli co możemy znaleźć w sieci.
  • Poczta elektroniczna oraz zabezpieczanie danych w praktyce.
  • Najważniejsze serwisy oraz narzędzia internetowe.
  • Komunikacja w sieci.
  • Rozrywka w sieci oraz korzystanie z legalnej kultury z pomocą narzędzi internetowych. (Wszystkie warszaty są realizowane pod przewodnictwem Instytutu Roździńskiego.)
  • Qulturalni Plus
  • Kultura u podstaw, czyli rękodzieło przy wspólnym stole. Robimy bombki metodą karczochową. Pod przewodnictwem Pani Zuzanny Filus.

• Rysujemy NeuroDrzewo dobrostanu - spotkanie z neurorysowaniem. Warsztaty pod przewodnictwem Pani Barbary Borkowskiej.

• Kultura muzycznie nastrojona - zagadnienia tańca i muzyki folkowej. Warsztaty pod przewodnictwem Pani Agnieszki Matejuk.

• Kamishibai - "teatr ilustracji" - prezentacja teatru, spektakl oraz warsztaty tworzenia własnych historii Kamishibai. Pod przewodnictwem Pani Agnieszki Matejuk.

• Twórcze inspiracje. Labolatorium pasteli olejnej. Warsztaty pod przewodnictwem Pani Karoliny Marzec.
  • "Ze sztuką za Pan brat czyli jak malować farbami temperowymi." Pod przewodnictwem Pani Karoliny Marzec.
  • Śpiewać każdy może i każdy powinien. Warsztaty wokalne pod przewodnictwem Pani Adrianny Noszczyk.
  • Kochać do szaleństwa i ponad życie. - O czym mówią obrazy, książki i filmy. Warsztaty pod przewodnictwem Pana dr. Jacka Kurka.
  • Technika zdobienia dla każdego. Poznajmy metodę decopuage. Warsztaty pod przewodnictwem Pani Marceliny Marzec.
  • Podróże po kulturze - dlaczego warto wyruszyć i zobaczyć? Na przykładzie Francuskich Zamków nad Loarą. Warsztaty pod przewodnictwem Pani Emilii Szutenbach.
  • Aktywni Plus
  • Aktywność fizyczna warunkiem zdrowia na przykładzie zumby gold. Warsztaty pod przewodnictwem Pani Karoliny Ficeness.
  • Taniec językiem kultry. Poznajemy tańce integracyjne. Warsztaty pod przewodnictwem Pani Karoliny Ficeness.
  • W trosce o optymalny (holistyczny) rozwój polskiego seniora. Sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami dnia codziennego. Warsztaty pod przewodnictwem Pana dr. Artur Łanowskiego
  • Z nowymi kompetencjami w "wiek mądrości". Techniki skutecznego komunikowania się z otoczeniem. Warsztaty pod przewodnictwem Pana dr. Artura Łanowskiego.
  • Taniec drogą do pokonania nieśmiałości. Warsztaty pod przewodnictwem Pani Agaty Wdowik.
  • Wpływ śmiechu na dobrostan człowieka. Poznajemy jogę śmiechu. Warsztaty pod przewodnictwem Pani Justyny Brzezińskiej.
  • Jak ćwieczenia fizyczne wpływają na mózg. Na przykładzie jogi. Warsztaty pod przewodnictwem Pani Beaty Kozieł.
  • Rękodzieło, a zero waste i filozofia slow. Stroiki bożonarodzeniowe. Warsztaty po przewodnictwem Pani Marceliny Marzec.
  • Aktywnie ku równowadze psychofizycznej na przykładzie gimnastyki ze Wschodu. Warsztaty pod przewodnictwem Pani Dagmary Zachciał.
  • Zdrowie żywienie osób aktywnych, po 60 roku życia." Warsztaty pod przewodnictwem Pana Dariusza Ozner.
  • Aktywnośc fizyczna stymulatorem aktywności intelektualnej na przykładzie gimnastyki pilatess." Warsztaty pod przewodnictwem Pani Justyny Mulewicz.
  • Taniec to energia, która dodaje sił. Dlaczego warto tańczyć latino i tańce socjalne? Warsztaty pod przewodnictwem Pani Barbara Lozinszek (Szkoła Tańca WIR.)