Rodzinna Wyprawa Naukowa – Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Rodzinna Wyprawa Naukowa - Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Jest to jednodniowa wycieczka, w której udział wezmą dzieci wraz z opiekunami, dzięki czemu dziecko będzie czuło się bezpiecznie, co pozwoli na większą koncentrację dziecka na nauce i swobodę w zabawie. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, to jedno z najbardziej uznanych miejsc popularyzujących naukę w Polsce.

Odkrywanie nauki przez dzieci w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie to fascynująca przygoda pełna zabawy i nauki. Gdy maluchy kroczą przez progi tego miejsca, ich oczy rozjaśniają się ekscytacją, gotowe na niezwykłą podróż po świecie odkryć i eksperymentów.

Z wielkim entuzjazmem i ciekawością dzieci biorą udział w interaktywnych wystawach, które prowokują ich umysły do myślenia i eksploracji. Od eksperymentów związanych z fizyką i chemią po zabawy związane z biologią i technologią, każde dziecko znajduje coś dla siebie. Dotykając, przekręcając, wciągając się w interaktywne elementy wystaw, dzieci uczą się poprzez doświadczenie co sprawia, że nauka staje się fascynująca i angażująca.

W Centrum Nauki Kopernik dzieci nie tylko obserwują, ale także działają. Mogą samodzielnie przeprowadzać eksperymenty, posługiwać się różnymi narzędziami i urządzeniami, a nawet konstruować własne modele. Ta aktywna nauka rozwija ich umiejętności poznawcze, rozbudza wyobraźnię i kreatywność oraz uczy logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

W planie wycieczki przewidywany jest również obiad.

Planowany termin wycieczki to 8.06.2024.

Projekt "Międzypokoleniowa Akademia Nauki" realizowany jest przez Akademię WSB, a dofinansowany z programu "Społeczna Odpowiedzialność Nauki II" przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego